İnternet

Google Chrome için Netflix Güncellemesi

ShuffleFlix eklentisiyle Netflix rastgale bölüm dönemi başladı. İşte Google Chrome tarayıcı için yayınlanan yeni eklentinin detayları.

Google, internet tarayıcıları içerisinde ilk sıradaki yerini kesinleştirmek için çalışmalarını hızlandırmaya başladı. Sürekli güncellemeler yayınladığını gördüğümüz firma, şu sıralar Netflix için de yeni bir güncelleme yayınladığını açıkladı. Google Chrome tarayıcıya uzantı güncellemesi olarak gelen yeniliklere bakalım.

Google Chrome Rastgele Butonu

Yine uzantılar kısmında yayınlanan güncelleme, tarayıcının yeteneklerinin bir hayli artmasını sağlıyor. Öyle ki güncelleme sonrasında yeni bir rastgele butonunun kullanıma girdiğini görüyoruz. Bu buton sayesinde Netflix içeriklerini, rastgele bir şekilde izlemek mümkün oluyor.

Butona bastığınız zaman otomatik olarak size dizilerin bölümlerinden seçilmiş bölümler sunuluyor. Tabii ki rastgele seçim yapılması, sürpriz bölümlerle karşı karşıya kalmanızı sağlayacak. Bağımsız bölümleri öne çıkan diziler için oldukça önemli bir artı olmasını beklediğimiz özellik için ek bir uzantı yüklemek gerekli.

ShuffleFlix

Bunun için Google Chrome uzantıları bölümünden ShuffleFlix eklentisini eklemeniz ve eklentiyi aktif konuma getirmeniz gerekiyor. Eklentinin birkaç farklı sürümde kullanıma açılacağını da belirtmek gerek.

Sadece masaüstü sürümünde değil, bunun yanında mobil sürümde de yeni özellik kullanılabilir olacak. Tabii ki bunun için belli bir sürenin geçmesi gerekli. Şimdilik sadece masaüstü sürümüyle idare etmek gerekiyor.

Eklentinin kullanımı konusunda da çok fazla bir şey yapmaya gerek yok. Sadece Google Chrome ShuffleFlix eklentisini kurmanız ve hemen sonrasında ise Netflix’i açmanız gerekli. Siz bir dizi açtığınız zaman, bölümler kısmında rastgele butonlarının yer aldığını göreceksiniz. Butona basmanız, otomatik olarak bölümün seçilmesini sağlamakta.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı