İnternet
Trend

Google Asistan için Güncelleme Yolda

Google Asistan için beklenen güncelleme detayları belli oldu. Google Asistan güncellemesi neleri getirecek?

Sanal asistan teknolojilerinde geriden gelip öne geçen Google, bu konuda çok iddialı firmalardan bir tanesi. Sürekli olarak sanal asistan geliştirmeleri yapan internet devi, bu alanda çok iyi bir şekilde yol aldı. Siri gibi rakiplerini geride bırakan sanal asistan, şu sıralar çok önemli bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Geçen sene hemen hemen aynı dönemde yayınlanan güncellemeye göre daha biraz daha detaylı güncellemeler alacak olan Google Asistan nasıl değişecek? Bakalım.

Google Asistan Görsellere Önem Verecek

Mevcut sistemde Google Asistan için daha çok metin tabanlı sonuçlar göstermeye yatkın bir sanal asistan olduğunu söyleyebiliriz. Bu sadece Google için geçerli bir durum değil. Şu an için birçok sanal asistan teknolojisinde benzer bir durum söz konusu.

İşte Google’ın bu konuda düzenlemeler yapması beklenmiyor. Firmanın yapacağı düzenlemelerle beraber görsel yönü biraz daha öne çıkaracağı da gelen bilgiler arasında. Artık arama sonuçlarında görsel yönü daha etkin kartlar sunulduğunu göreceğiz. Bunun dışında sanal asistana sorulan aramalar için çok daha fazla görseli gösterme imkanı sunulacak.

Görsel yön biraz daha başarılı hale getirilirken, kartlar için de detaylandırılmış bir sistem sunulduğunu görmek mümkün olacak. Geçen sene yayınlanan güncelleme ile sunulan hava durumu ve akıllı ev kartlarına ek olarak çok daha fazla kartın sunulduğunu ve bu kartların görsel yönünün çok daha gelişmiş bir şekilde düzenlendiğini de söylemek gerekiyor.

Google Asistan

Arama sonuçları için yapılacak iyileştirmeler ve genel kart düzenlemeleri konusunda yapılacak güncellemenin dışında genel bir düzenleme de söz konusu olacak. Sanal asistan için kullanılan butonlarda ve genel anlamda görsellerde de düzenlemeler olacak. Yani sanal asistan daha iyi ve daha modern görüntüsüyle karşımızda olacak.

Yeni uygulama destekleriyle beraber gücünü arttırması ve güncelleme sonrasında yeteneklerini arttırmasını beklediğimiz Google Asistan için güncellemenin ne zaman yayınlanacağını ise bilemiyoruz. Bunun için Google’ın birkaç teste başladığı belirtiliyor. Testlerin tamamlanmasının ardından arayüzü de değiştirecek olan güncelleme hakkında daha fazla detay alacağız.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı