İnternet

Google Asistan Araç Park Özelliği Alacak

Google Asistan yeni bir güncelleme ile gündemde. Bu kez Google Asistan araç park yerini hatırlatacak!

Sanal asistanlar içerisinde en çok kullanılan ve şu an için ilk sırada yer alan Google Asistan, şu sıralar yeni güncellemeler gündemde. Hem asistanın biraz daha işlevsel olmasını hem de kullanıcı dostu olmasını isteyen Google, bu kez eskiden kullanılmış olan bir özelliği yeniden kullanıma sunmayı amaç ediyor.

Elde edilen bilgilere göre araç park özelliği yeniden kullanıma girecek. Google Asistan bağlantılı ve Google Haritalar üzerinde bağlantılı olarak çalışacak olan özelliğin detaylarından söz edelim.

Araç Park Yeri Hatırlanacak

Yeni özellik olarak söylüyor olsak da aslında bu özelliğin çok yeni olmadığını belirtmek gerekiyor. Google ilk kez bu sistemi 2014 yılında test etmişti. Yapılan testler sonrasında araç park yeri hatırlama özelliğinin bir süre kullanıma açıldığını gördük. Söz konusu özellik sayesinde aracınızı park ettiğiniz noktayı kayıt altına alabiliyordunuz.

Aracın park edildiği noktanın kayıt altına alınması, harita üzerinde bu noktanın da işlenmesini sağlıyordu. Bir kez park yerini işlemenizin ardından ise navigasyon üzerinden bu adrese ulaşım gösterebiliyordunuz.

Fakat söz konusu sistemin yeterli derecede kullanılmadığı ve tam olarak isteneni vermediği açıklanmıştı.

Google Asistan

Bu nedenle de ilk olarak 2014 yılında kullanıma giren araç park yeri kayıt özelliğinin kullanım dışı kaldığını görmüştük. Şimdi ise bu özelliğin Google Asistan üzerinden yeniden kullanıma girmesi bekleniyor.

Özelliğin kullanıma girmesi için bir güncelleme yayınlanması gerekli. Güncellemeden sonra yine araç park sisteminin kullanıma gireceği konusunda bilgiler var.

Bu kez araç park sisteminde ne gibi farklar olacağı konusunda ise bir detay yok. Genel olarak işleyişin aynı olmasını bekliyoruz. Yani yine aracınızı park etmenizin ardından, aracı park ettiğiniz noktayı harita üzerinde işaretlemeniz ve sonrasında bu noktayı hedef olarak ayarlamanız mümkün olacak.  

Etiketler

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı