İnternet

Google 2019 Yılında 32 Uygulamanın Fişini Çekti

Arama motoru hizmetleriyle dünyada tek haline gelen teknoloji şirketi Google, 32 farklı uygulamasına 2019 yılı içerisinde son verdi.

Google, kullanıcıların ilgisini çekmeyen ve istediği kullanım oranlarına ulaşmayan uygulamalarını sonlandırma geleneğine devam ediyor. 2018 senesinde de bazı uygulamaların fişini çeken Google, bu sene Google Allo, Google Daydream, Youtube Messages ve Google + gibi uygulamalarını mezarlığa yolladı. Ayrıca Google ’ın almış olduğu kararla 32 uygulamasına son vermesi, bir rekor olarak kayıtlara geçti. Şirketin çok daha az sayıda uygulamayı hizmete kapattığı biliniyordu. 

Aynı İşi Yapan Uygulamalara Son Veriliyor

Ünlü teknoloji şirketi Google’ın uygulamalara son verme kararı alması, kullanıcılar tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Ancak şirket kanadından gelen bilgilere göre Google aynı işi yapan uygulamaları sonlandırmaya devam edecek. Böylelikle tasarruf etmeyi planlayan Google’ın kullanıcıları da ortak uygulamalara yönlendirme planları yaptığı belirtiliyor. 

Beklentileri karşılamayan ve kullanıcılardan yeteri kadar ilgi görmeyen uygulamaların fişini çeken Google’ın ayrıca sonlandırdığı bazı uygulamaları farklı uygulamalara entegre edeceği de gelen haberler arasında. 

2020 Yılında da Bazı Uygulamaların Fişi Çekilecek

Şirketten gelen sızıntılara göre Google, 2020 yılı içerisinde Hangouts, Google Cloud Print ve bununla birlikte Hire By Google uygulamalarını sonlandıracak. Şirketin politikasını ilerleyen dönemde kesinleştireceği ve net bir karar alacağı düşünülüyor. 

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı