İnternet

Gmail Yapay Zeka ile Düzeltme Yapacak

Gmail için yapay zeka güncellemesi geldi. Gmail artık yapay zeka ile düzenlemeler sunacak.

Google, servislerini sürekli olarak güncelleyerek biraz daha rahat kullanım sunmayı amaç ediniyor. İnternet devinin son dönemde yapay zeka destekli sistemler sunarak, geliştirmeler konusunda bir adım öne çıktığını görüyoruz. Son olarak Gmail için benzeri bir çalışma yapıldığı açıklandı.

Gmail için yapılan yeni düzenleme, kullanıcıların mail gönderirken çok daha hızlı olmalarını sağlayacak ve mail gönderimlerinde hatalar en aza indirilmiş olacak. Yeni güncellemenin detaylarından ve yapay zeka sisteminin artılarından söz edelim.

Gmail Yazı Düzenlemeleri Yapacak

Yeni sistemle beraber satır içi yazım kontrollerinin yapıldığını göreceğiz. Siz bir mail hazırlarken, taslak durumunda olan maillere yazdığınız metinler kontrol edilecek. Tıpkı Microsoft’un Office uygulamalarında yaptığı düzenleme sistemi gibi, yanlış yazımlar için öneriler sunulacak.

Eğer mailde bir dil bilgisi hatası yaptıysanız bu durumda Google’ın yeni sistemi hemen yapay zeka ile devreye giriyor ve yapay zeka doğru yazım önerilerinde bulunuyor. Mail içerisinde yapılan değerlendirme sonrasında çıkan önerilere tıklayarak, yazdığınız metni bu önerilerle değiştirmeniz de mümkün.

Gmail

Gmail üzerinden yapılan düzenleme sisteminin şu an için kullanıma alındığını da belirtelim. Yapay zeka destekli sistemin, kullanıcılar tarafından kontrol edilmesi de mümkün. Kullanıcıların söz konusu kontrol sistemini ayarlar üzerinden açıp kapatması mümkün.

Bunun için sadece ayar menüsünü kullanmak yeterli olacaktır. Gmail için benzeri düzenlemelerin de yakın bir zaman içerisinde gelmeye devam edeceği düşünülüyor.

Etiketler

İsmail YÜKSEL

Ankara'da Soft Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı