Haberler
Trend

General Mobile GM 9 Pro Android 9 Pie Güncellemesi Başladı

General Mobile GM 9 Pro modeli için uzun zamandır beklenen Android 9.0 Pie güncellemesi nihayet yayınlandı.

Android One kapsamında General Mobile tarafından piyasaya sürülen GM 9 Pro modeli için uzunca zaman merakla beklenen Android 9.0 Pie güncellemesi yayınlandı. Bu modeli kullananlar güncelleme ile birlikte Android Pie dünyasının tüm özelliklerine kavuşmuş oldu. İşte detaylar.

Bilindiği üzere Google ile yapılan işbirliği sayesinde General Mobile modellerinin tamamına erken güncelleme garantisi veriliyordu. Daha önce GM 5 Pro modeli için beklenen güncellemelerin uzadıkça uzaması GM 9 Pro modelini kullanan kullanıcıları da tedirgin etmiş ve meraklı bekleyiş başlamıştı. Birçok rakip firmaya göre gecikmiş olsa da sonunda GM 9 Pro modeli için de Android Pie güncellemesi dağıtılmaya başlanmış ve meraklı bekleyiş böylece sona ermiş oldu.

GM 9 Pro Android 9.0 Pie İle Gelen Yeni Özellikler

Uyarlanabilir batarya, yenilenmiş navigasyon ve farklı parlaklık seçenekleri Android 9.0 Pie ile gelen en dikkat çekici yeniliklerden sayılıyor.

Ayrıca yapay zeka desteğine de Android 9 Pie ile kavuşan GM 9 Pro modeli artık eskisinde çok daha akıllı, daha sade ve daha güçlü bir kullanıcı deneyimi sağlayacak. Birçok hata düzeltmelerinin de yer aldığı bu güncellemede gelen diğer yenilikler ise;

  • Yenilenmiş Android arayüzü
  • Sistem navigasyon butonu ve yeni ayarlar arayüzüyle birlikte bildirim alanında yenilikler
  • Yapay zeka desteğine kavulan GM 9 Pro modelinin artık kullanım alışkanlıkları çok daha basitleştirilmiş oldu.
  • Dijital denge sayesinde uygulama kullanım alışkanlıklarının sıkı takibinin yanında bazı uygulamalarda kullanım kısıtlılığı getirebilme özelliği
  • Uyarlanan parlaklık sayesinde ekran ışık seviyeleri optimize edildi.

GM 9 Pro Android Pie Güncellemesinin Dağıtım Aşamaları

General Mobile tarafından açıklanan bilgilere göre GM 9 Pro modelini kullanan kullanıcıların Android 9.0 Pie güncellemesi cihazların tamamında 10 günde tamamlanmış olacak.

GM 9 Pro kullanıcılarının cihazlarında otomatik güncellemeler açık değilse ayarlar kısmında yazılım güncelleme aracılığıyla bu güncellemenin cihazlarına gelmiş olup olmadığını kontrol edebilirler.

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı