Haberler

Geleceğe Nefes Projesi için Son Rakamlar Açıklandı

Geleceğe Nefes projesi için son fidan rakamları açıklandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde özel bir sosyal sorumluluk projesi başlatılmıştı. Özel olarak oluşturulan bir internet sitesi üzerinden başlatılan sosyal sorumluluk projesi kapsamında 11 milyon fidan bağışının yapılması bekleniyordu.

Toplamda 11 milyon fidan bağışına ulaşılması hedeflenmişti. Site üzerinden hazırlanan özel bir sayfada vatandaşların kolayca fidan bağışı yapılması da sağlanmıştı. Nasıl ilerleyeceği merakla beklenen projenin, nasıl ilerlediği de merak konusu oldu. Hedeflere ulaşılıp ulaşılmadığı konusunda durumu merak eden kullanıcılar için ise son durumu gösteren harita güncellendi.

Fidan Bağışları İstenen Rakama Ulaştı

Son duruma bakacak olursak, beklentileri çoktan aşan bir bağış rakamına ulaşıldığını görüyoruz. Hedeflenen fidan bağışlarının 11 milyon olduğu açıklanmıştı. Daha doğrusu projeye başlanırken 81 ilde 11 milyon fidan bağışının yapılması ve her şehre fidan dikilmesi hedeflenmişti. Bağışların 11 Kasım tarihine kadar da devam etmesi bekleniyordu.

Geleceğe Nefes

Fakat bağışlar beklentileri aştı. Öyle ki bugün itibariyle bağışların 13 milyonun üzerine çıktığı görülüyor. Hedefin çok daha üzerine çıkarılmasını sağlayan bağışların 11 Kasım tarihine kadar da devam etmesi bekleniyor.

Toplam rakamın ne kadar olacağı konusunda tahmin yürütmek zor. Yeni bağışlarla beraber ekilecek olan fidan sayısı günden güne artış gösteriyor. Bağışlanan fidanların ekimine ise 11 Kasım tarihinde başlanacağını da ekleyelim.

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı