Mobil

Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 Yeni Sürüm Güncellemesi Almayacak

Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 güncelleme almayacak. Her iki telefon için son karar.

Samsung’un amiral gemisi serisi akıllı telefon modelleri arasında yer alan Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 akıllı telefonları, hem yüksek satış rakamlarına ulaştı hem de genel olarak beğeni toplayan seriler arasında yer aldı.

2017 yılında piyasaya sürülen akıllı telefonların, amiral gemisi modeller arasında yer almasıyla beraber uzun süre güncelleme desteğinin de devam etmesi bekleniyordu. Beklenti her iki serinin de Android 10 güncellemesini alması yönündeydi. Fakat gelen son bilgiler bu durumun değiştiğini gösteriyor.

Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 Güncelleme Almayacak 

Paylaşılan yeni bilgilere göre söz konusu akıllı telefonlar Android 10 güncellemelerini alamayacak. Daha önce Samsung tarafından paylaşılan güncelleme listelerinde de her iki akıllı telefon modelinin de yer almamış olması, zaten bu yönde iddiaları ortaya çıkarmıştı.

Galaxy S8 ve Galaxy Note 8

Paylaşılan takvimlerde yeni akıllı telefon modeli bulunmamasına karşın, beklenti bu modellere illaki güncellemelerin geleceği yönündeydi. Fakat Samsung yetkilileri tarafından da bu konuda bir doğrulama geldiği ortaya çıktı.

Buna göre Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 Android 10 güncellemesi alamayacak. Her iki telefonun da yeni sürüm güncellemesi almamasıyla beraber Android güncellemeleri için desteği son bulmuş olacak. Bu karar markanın 2 sene boyunca güncelleme sunma politikasıyla da uyuşuyor gibi duruyor.

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı