Mobil

Galaxy S21 Ultra Kamerası Çok Konuşulacak

Galaxy S21 Ultra daha önce görülmemiş bir kamera ile geliyor.

Samsung, iPhone ve Huawei ile mücadele etmek istiyor. Yarışın devam edeceği kategori ise kameralar olacak. Galaxy S20 kameralarında belli başlı sorunlar ortaya çıkmış olsa da genel olarak çok iyi bir performans gösteren Samsung, şimdi devam modeli Galaxy S21 Ultra için kameraları hazırlamaya başladı.

İddialar ise çok ciddi bir kamera teknolojisi ile karşı karşıya olacağımızı göstermekte. İlk olarak ana kamera farklı bir yapıda olacak.

Galaxy S21 Ultra, 150 MP Ana Kamera ile Rakipleri Korkutabilir

İddialara göre Samsung’un yeni telefonunun ana kamerasında 150 MP değerinde bir kamera kullanılacak. 150 MP değerinde kamera sadece Samsung için değil sektör için de çok farklı bir deneyim olacak.

150 MP ana kameranın dışında arkada 4 kamera daha olacak. 150 MP sonrasında en çok dikkat çeken 64 MP telefoto kamerası olacak. ToF sensörü, 16 MP ve 12 MP kamera ise diğer kameralar.

Galaxy S21 Ultra

İlk akla gelen bu kameraları destekleyecek olan işlemcilerin hangileri olacağı. Mevcut işlemcilerde bu kadar kamerada yüksek performans verilmesi pek mümkün değil.

Samsung’un AMD ile ortak bir çalışma yapacağı ve Exynos işlemcileri buna göre geliştireceği bilgisi var. ARM tabanlı işlemcilerde yepyeni bir teknoloji gelmesi lazım. Ama olur da Samsung bunu başaracak olursa, Galaxy S21 Ultra ile rakiplerini gerçekten korkutacak bir adım atmış olacak.

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı