Haberler
Trend

Galaxy Note 10 Android 10 güncellemesi çıktı

Geçtiğimiz yıllarda güncellemelerle kullanıcılarını memnun edemeyen Samsung, 2019 itibariyle yüzleri güldürmeyi başardı. Ayrıca şirket, Galaxy Note 10 Android 10 güncellemesini de yayınladı.

Pazar payını kimseye kaptırmak istemeyen ve kullanıcılarından gelen bildirimleri her zaman dikkate alan Samsung, kullanıcılarını memnun eden bir hamle gerçekleştirdi. Şirket Amiral gemisi Galaxy Note 10’u güncelleyerek ufak çaplı hataların da giderilmesini sağladı. 

Güncellemenin Boyutu Şaşkına Çevirdi

N97*FXXU1BSL7 sürüm numaralı Galaxy Note 10 Android 10 güncellemesi yaklaşık 145 megabayt boyutunda. Ayrıca güncellemenin bu denli küçük olmasının sebebi, henüz Beta programındaki kullanıcıların güncellemeyi indirebilmelerinden kaynaklanıyor. 

Beta programında bulunan cihazlara 145 MB boyutundaki güncelleme rahatlıkla indirilebiliyor. Ayrıca güncellemenin  ilk etapta Almanya’da ulaşılabilir hale geldiğini ifade etmek mümkün. Bu arada Türkiye ve dünyada güncellemenin birkaç hafta sonra hazır hale gelmesi beklenmekte. 

Note 10 Android Güncelleme Tarihi Sarkabilir

Edinilen bilgilere göre Samsung, güncellemenin tüm dünyada kolayca indirilebilmesi için çalışmalarını hızlandırdı. Ancak bazı ülkelerde güncellemenin 2020’nin ilk haftasına hazır olması bekleniyor. Gerek karanlık modu gerekse de gizlilik ayarlarıyla güncellemenin kullanıcıları sevindireceği belirtilenler arasında. 

Türkiye Güncellemeyi Ne Zaman Alacak

Türkiye’deki Galaxy Note 10 kullanıcılarının ne zaman güncellemeyi alacakları bilinmezken yorumlar Aralık ayının son haftasını işaret ediyor. İlerleyen süreçte bu durumun net bir biçimde anlaşılacağını ve Samsung’un güncellemeyi kullanıcılarıyla paylaşacağını söyleyebiliriz

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı