Mobil

Galaxy Fold Katlanma Testi Yayınlandı

Galaxy Fold katlanma testi yayınlandı. Galaxy Fold katlanma testi detayları ve yeni bilgiler.

Katlanabilir akıllı telefon fikrine sıcak baktığı bilinen Samsung, kısa bir süre önce ilk katlanabilir akıllı telefon modelini tanıttı. Galaxy S10 akıllı telefon serileriyle beraber tanıtılan Galaxy Fold modelinin tanıtılmasının ardından, Samsung için de yeni bir dönem başlamış oldu.

Şu an bile özellikleri merak edilen ve nasıl çalıştığı araştırılan yeni seri için Samsung, bilgilendirmeler yayınlanmaya da devam ediyor.

Galaxy Fold Ne Kadar Dayanıklı?

Yeni akıllı telefonların son olarak katlanma testlerinin videosu yayınlandı. Telefonların katlanabilirliğini yansıtan test, merakla beklenen çalışma mantığını da net bir şekilde ortaya koyuyor. Telefonun yakından görüntüsünü de gösteren test, telefonun ne kadar kolay bir şekilde kontrol edildiğini de göstermekte.

Burada merak edilen bir başka detay ise katlanabilir akıllı telefonun ne kadar dayanıklı olduğu. Katlanma testi bu konuda da oldukça önemli. Telefonun ne kadar katlanabilir olduğu, daha doğrusu kaç kez katlanmaya dayanabildiği konusunda da bilgiler veriliyor.

Samsung tarafından verilen bilgilere göre 200 bin açıp kapamaya karşı dayanıklılık sunuluyor. Bu demek oluyor ki telefonun genel kullanım ömrü 5-6 yıl olarak karşımıza çıkacak. Günde 100 kez katladığınız düşünülürse, 5 yıllık bir kullanım ömrü söz konusu olacak.

Genel dayanıklılık konusunda bu değer yeterli gelebilir ancak yine de söz konusu akıllı telefonların kullanıcı testlerini de beklemek gerekiyor. 1980 dolar gibi bir fiyatla satışa çıkacak olan akıllı telefonun, diğer noktalarda dayanıklılığının nasıl olacağı ise bir başka soru işareti. Yine bu konuda da net bir bilgi vermemiz mümkün değil. Testleri beklemek gerekiyor.

Şimdilik Samsung tarafından yayınlanan katlanabilirlik testi videosuyla sizleri baş başa bırakalım. Muhtemelen Samsung’un bu konuda yeni paylaşımları gelecek. Videolarla Galaxy Fold akıllı telefonları anlatılmaya devam edecek. Yeni videolar yayınlandığı zaman sitemizde yer vermeye devam edeceğiz.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı