Mobil

Galaxy Fold Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı

Galaxy Fold tasarım değişiklikleri tamamlandı. Galaxy Fold ne zaman tanıtılıyor?

Akıllı telefon modelleri içerisinde en farklı yapıya sahip olan modellerden biri olan Galaxy Fold akıllı telefonları için geri sayım başladı. Aslında telefonların ilk etapta iptal edildiğini görmüştük. Bu modellerin iptal edilmesinin nedeni ise ekran sisteminde yaşanan hata olmuştu. Ekranların kıvrılması sırasında çatlamasına neden olan hatanın hemen sonrasında telefonların çıkış tarihi ertelenmişti.

Samsung Galaxy Fold akıllı telefon modelinin ertelenmesinin hemen ardından yeni akıllı telefon modelleri için yenileme süreci içerisine girdi. Marka yeni seri akıllı telefon modellerini tasarım açısından yeniledi.

Galaxy Fold Tasarımı Nasıl Değişiyor?

Yeni akıllı telefon modelinde ilk olarak menteşe tasarımının değişiklik gösterdiğini görmek mümkün oldu. Samsung sistemin ekrana zarar vermeyecek şekilde güncellenmesini sağladı. Bunun yanında ekran ortasında kullanılan menteşelerin arasındaki boşluk için de bir düzenleme yapıldı.

Menteşeler arasındaki mesafe en aza indirildi. Ekran arasındaki mesafenin en aza indirilmesinin ardından katlanma sırasında panelin çatlaması sorunu da tamamen ortadan kalkmış oldu.

Galaxy Fold

Yeni akıllı telefon modelleri için yapılan bu değişikliklerin sonrasında telefonların yeniden piyasaya sürülmesi için 6 Eylül tarihinin hedef gösterildiği belirtiliyor.

İlk etapta 6 Eylül tarihinde Güney Kore’de satışa çıkması bekleniyor. Sonrasında diğer ülkeler için de satışın başlaması söz konusu olacak. Telefonlar 6 Eylül sonrasında ortaya çıkacak. İlk olarak IFA 2019’da tanıtım yapılacak.  

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı