Mobil

Galaxy A80 Performans Testi Sonucu Görüntülendi

Galaxy A80 performans testi sonuçları ortaya çıktı. Galaxy A80 nasıl bir sistemle gelecek?

Samsung’un amiral gemisi akıllı telefon modelleri kadar çok konuşulan bir başka telefon serisi Galaxy A serisi akıllı telefonları. Özellikle son modellerde ciddi değişiklikler sunan modellerin, tasarım kısmında da yeni nesle geçiş yaptığını görmek mümkün oldu. Şu sıralar ise Galaxy A80 adıyla yeni bir model üzerinde çalışmalar devam ediyor. Son olarak bu modelin performans testleri yayınlandı.

Galaxy A80 Nasıl Bir Sistemle Gelecek?

Geekbench testine girdiği görülen akıllı telefonun, belli başlı sistem özellikleri de ortaya çıkmış gibi gösterilebilir. Buna göre yeni akıllı telefonların içerisinde Snapdragon 675 serisi işlemciler yer alacak. Orta segment için başarılı işlemci olan Snapdragon 675 ile alınan tek çekirdek puanının ise 2488 puan aldığını görüyoruz.

Galaxy A80

Orta segment akıllı telefonlar için ideal gösterilebilecek olan puanın çoklu çekirdek performansı kısmında ise 6.732 puan olarak karşılık bulduğunu ekleyelim.

Genel olarak işlemcilerinde değişiklik yapılmayan serinin RAM bellek kısmında ise 8 GB RAM bellek miktarı görülecek. Amiral gemisi akıllı telefonlarda da gördüğümüz 8 GB RAM bellek miktarı, telefonun genel performans değerlerinin oldukça yüksek olmasını sağlayacak.

Galaxy A80

Tüm testlerinin Android Pie işletim sistemiyle beraber yapıldığı görülen akıllı telefonun 48 MP değerinde bir ana arka kamerası ve 8 MP değerinde ikinci kamerası bulunacak. Bu kameralara ek olarak bir de ToF sensörünün geldiğini görmek mümkün olacak. Her 3 kamera kısmında da genel yerleşim değişmeyecek.

Galaxy A80 modeli için performans testlerinde ortaya çıkan özellikler bu şekilde. Yeni akıllı telefonların tanıtım tarihi veya tasarımına ilişkin bilgiler ortaya çıktıkça, sitemizde söz konusu akıllı telefonların detaylarını paylaşmaya devam edeceğiz. Şimdilik Galaxy A80 hakkında aktarabileceğimiz bilgiler bu kadar ile sınırlı.  

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı