Mobil

Galaxy A21 Bu Kez Performans Testlerinde Görüntülendi

Galaxy A21 akıllı telefonları için yeni performans testleri yayınlandı.

Samsung’un Galaxy A serisi akıllı telefonları için sunacağı güncellemeler devam ediyor. Seriye eklenecek olan bir başka akıllı telefon modelinin de Galaxy A21 telefonu olması bekleniyor.

Daha önce bazı tasarım görselleri paylaşılmış olan akıllı telefonların şimdi ise performans testleri yayınlandı. Yayınlanan performans testlerinde serinin içerisinde nasıl bir işlemci yer alacağı da kesinleşmiş oldu.

Galaxy A21 Nasıl Bir Sistemle Gelecek?

Performans testleri sonuçlarına göre yeni seride MediaTek Helio P35 işlemcilerine yer verilecek. MediaTek Helio P35 işlemcileri sayesinde akıllı telefon 2.3 GHz saat hızına kadar çıkış gerçekleştirebilecek.

8 çekirdekli işlemcinin orta segment serileri işaret ettiğini göreceğiz. Bunun dışında RAM kısmında ise 3 GB RAM sunulması beklenmekte. 3 GB RAM değeri de yine orta segment bir akıllı telefon modeliyle karşı karşıya kalacağımızı göstermekte.

Galaxy A21

4000 mAh değerinde bir de bataryasının bulunmasını beklediğimiz akıllı telefonun 15W hızlı şarj desteği de dikkat çeken detaylar arasında olacak. Tüm bu özelliklerle beraber Galaxy A21 akıllı telefonlarının aldığı puan ise 3996 olarak açıklandı.

Telefonun genel olarak tasarımından da söz edelim. Arka kısımda üst üste 4 kamera ve ön kısımda ekrana gömülü tek bir kamera bizi karşılayacak. Yine parmak izi sensörlerinin de arkada konumlandırıldığını göreceğiz.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı