Oyun

Forza Horizon 4 ile Toyota Geri Dönüyor

Forza Horizon 4 oyunuyla beraber Toyota araçları oyunlara geri döndü.

Yarış oyunlarının, rakiplerinin önüne geçme konusunda belirleyici olan noktası, oyunlarda yer alan araçların gerçeği ne kadar yansıttı. Yarışlarda yer alan araçlar ne kadar gerçeğe yakın bir şekilde oyuna aktarılırsa, oyun o kadar başarılı oluyor.

Tabii ki bunun için araç lisanslarının bulunması da gerekiyor. Genelde firmalar bu yönde herhangi bir lisans sınırlaması koymuyor. Fakat Toyota bu markalardan ayrılmış ve 2017 yılından sonra video oyunlarında araçlarının yer almasını engellemişti. Şimdi ise bu kararın değişeceği ortaya çıktı.

Forza Horizon 4 ile Araçlar Geri Dönüyor

Markanın 2 senedir yayınlanan yeni oyunlarda araçları lisanslamadığı haliyle Toyota marka araçlara yer verilmediği biliniyor. Bu konuda beklenen adım ise Forza Horizon 4 oyunuyla atılacak. Paylaşılan son bilgilere göre Forza Horizon 4 oyununa Toyota araçlar eklenecek.

Forza Horizon 4

Alınan yeni kararın hemen sonrasında Forza Horizon 4 oyununa 98 Supra RZ araçların eklendiği duyuruldu. Böylede uzun bir aradan sonra Toyota yeniden araçlarını lisanslamış oldu. Toyota araçların lisansları da Forza Horizon 4 oyunuyla beraber başlamış oldu. Markanın yeniden tüm araçları için lisanslara izin verip vermeyeceği ise kesin değil.

Ayrıca bunun sadece Forza Horizon 4 oyununa özel bir durum olup olmayacağı konusunda da kesin bir bilgi paylaşımı yapılmadı. Haliyle şu an sınırlamaların ne düzeyde olacağını ve yeni araçların gelip gelmeyeceğini bilemiyoruz.

Etiketler

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı