Oyun

Fortnite Önemli Bir Karara İmza Attı

Fortnite oyunu için yeni yasak kararı açıklandı.

Dünyanın en çok oynanan Battle Royale oyunları arasında yer alan Fortnite, turnuvalarda da sık sık gündeme gelen oyunlardan biri olarak öne çıkıyor. Bu zamana kadar birçok kez turnuvası düzenlenen ve artık e-spor yapımları arasında yer alan oyun için Epic Games tarafından önemli bir hamle geldi. Firma tarafından yapılan açıklama sonrasında oyunda yeni bir yasak sistemine yer verileceği belirtildi.

Fortnite İşaretleri Yasaklayacak

Turnuva sırasında oyuncuların birbirleriyle iletişin kurmak adına gönderdikleri işaretlere bir önlem alınacağı duyuruldu. Bu önlemlerle beraber kullanıcıların oyunda belli işaretler verip oyuncuları uyarmasının önüne geçilecek.

Oyuncuların birbirlerine işaret vermek için kullandıkları yöntemlerin 2020 yılında düzenlenecek olan turnuvalarda tamamen yasak olduğunu göreceğiz. Mesela oyuncak savurma gibi bir harekete izin verilmeyecek. Turnuvalar içerisinde işaret veren hareketler engellenecek ancak turnuva dışında oyunlarda oyuncuların bu hareketleri yapmasında herhangi bir mahsur olmayacak.

Fortnite

Daha adil bir oyun sunulması adına turnuvalarda bu şekilde bir sistem sunulacağını duyuran Epic Games, bu konuda ısrarcı olan oyuncuların ise cezalandırılacağı duyuruldu. Ceza sisteminin nasıl işleyeceği ve ceza konusunda nasıl yaptırımlar sunulacağı konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Epic Games tarafından bu konuda da detaylı açıklamaların yapılması bekleniyor. Şimdilik Fortnite turnuvalarında geçerli olacak olan yasakların diğer oyunlara da eklenmesi gibi bir durumun söz konusu olup olmayacağını bilemiyoruz.  

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı