Oyun
Trend

Fortnite için Önemli Güncelleme

Fortnite oyunu için yeniden doğma özelliği yolda. İşte güncelleme konusunda merak edilenler.

Epic Games, Battle Royale yarışında en önde koşan firmalardan bir tanesi. Fortnite oyunu ile bu alanda başı çeken firma haline gelen oyun devi, şu sıralar yeni bir güncelleme haberiyle oyunu tekrar gündeme taşımayı başardı. Paylaşılan bilgilere göre oyun için Apex sistemine benzer bir sistemi gündeme getirecek güncelleme yolda.

Fortnite Güncellemesi Neler Sunacak?

Yeni güncelleme ile yapıma Apex oyununda yer alan bir sistemin dahil olduğunu göreceğiz. Paylaşılan bilgilere göre güncelleme, yeniden doğma özelliğini kullanıma sokacak. Oyunda yer alan takım arkadaşlarınızdan biri öldüğü zaman, yeniden doğma noktalarını kullanarak kullanıcıları yeniden hayata döndürmek mümkün olacak.

Kullanıcıların hataya döndürülmesi için ise tıpkı Apex oyununda olduğu gibi canlandırma noktalarını kullanmak gerekecek. Oyun içerisinde yer alan canlandırma noktalarının ise Apex gibi olmadığını göreceğiz.

Fortnite canlandırma noktaları kamyonet şeklinde olacak. Oyuncular kamyonetlere giderek, ölen takım arkadaşlarını geri getirebilecek. Tabii ki bunun için belli bir süre alanda kalmak gerekecek. Tıpkı Apex oyununda olduğu gibi bu süre sonunda, karakterin yeniden doğduğunu göreceksiniz. Fakat burada mini bir hatırlatma yapmak gerekiyor.

Ölen karakterler için herhangi bir silah ya da benzeri ekipman sunulmayacak. Oyuncular yeniden doğduklarında da sıfır ekipmanla başlayacaklar. Bunu bilerek canlandırma noktalarını kullanmak oldukça önemli.

Güncellemenin şu an için yayın aşamasında olduğunu ekleyelim ve tüm oyuncular için sunulacağını da belirtelim. Fakat güncellemenin herkese ulaşması için ne kadar süre gerektiği konusunda bir bilgi yok.

Testlerin Şubat ayından bu yana devam ettiği belirtiliyor. Yani artık sona gelinmiş durumda. Son testlerinde başarılı olması durumunda güncellemenin önümüzdeki haftalar içerisinde tüm oyunculara sunulması bekleniyor.

Son birkaç aydır Apex tarafından yapılan ataklara Epic Games’in bu cevabı nasıl bir karşılık sunacak bilmek oldukça zor. Fakat güncellemenin şimdiden Fortnite oyuncularını heyecanlandırdığını söylemek de yanlış olmayacaktır. Özellikle takım maçlarında yeniden doğma özelliğinin etkisi oldukça fazla olacak. Güncelleme yayınlandıktan sonra, daha ne gibi yeniliklerin sunulacağını göreceğiz.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı