İnternet

Firefox Resim içinde Resim Özelliği Duyuruldu

Firefox internet tarayıcısı için resim içerisinde resim özelliği yayınlandı.

Google’ın önüne geçmek adına ataklarına devam eden Firefox, yeni güncellemeler hazırlamaya başladı. İnternet devi son olarak resmi blog hesabı üzerinden resim içerisinde resim özelliğini duyurdu.

Resmi blog hesabı üzerinden duyurulan yeni özellik resim içerisinde resim özelliği oldu. Bu özellikle beraber tarayıcı üzerinden video izlemek daha da kolaylaştırılıyor. Hemen özelliğin detaylarından ve yeniliklerden söz edelim.

Firefox Resim İçinde Resim

Yeni özellik, tıpkı Android akıllı telefonlarda kullanılan resim içerisinde resim özelliğine benziyor. Söz konusu özelliği kullanarak kullanıcılar, bir web sayfası üzerinde gezerken aynı zamanda video izleyebilecekler. Bunun için ekstra pencere ya da sekme açmak gerekmeyecek.

Video izlediğiniz zaman, videonun yanında mavi bir buton olduğunu göreceksiniz. Bu mavi butona tıkladığınız zaman, video küçük bir sekme boyutuna düşürülecek ve kullanıcılar bir sayfada dolanırken aynı zamanda mini pencerede videolarını izleyebilecekler. Yeni özellik için şimdilik sınırlı bir güncelleme yayınlandığını da ekleyelim.

Firefox

Şu an sadece Windows Firefox sürümü için yeni özellik kullanılabilir durumda. Mac ve Linux işletim sistemleri için ise bir süre daha beklemek gerekecek.

Aynı özelliğin hem Mac sürümünde hem de Linux sürümünde yayınlandığını görmek mümkün olacak. Net tarih şu an için paylaşılmış değil. Windows kullanıcılarının yeni özelliği kullanması için ise tarayıcılarını güncellemeleri yeterli.

Etiketler

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı