İnternet

Firefox Bildirimleri için Yeni Düzenleme Yolda

Firefox tarayıcı için yeni bildirim sistemi geliyor.

Diğer tarayıcılara üstünlük sağlamak adına özellikle güvenlik konusunda güncellemeler sunmaya başlayan Firefox, son güncellemesinden sonra işleri biraz daha ileri götürmüş ve aktif izleme korumasını devreye sokmuştu. Aktif izleme korumasının devreye girmesiyle beraber hangi sitelerin sizi izlemeye çalıştığını görebiliyordunuz.

Güvenlik konusunda attığı bu adımların arkasından bildirim sisteminde de bir güncelleme yapılacağı ortaya çıktı. Tarayıcının sitelerin bildirimlerini sınırlı olarak göstereceği ve kullanıcıların spam bildirimlerden kurtulacağı açıklandı.

Firefox Bildirimi Sistemini Değiştiriyor

Mevcut sistemde sitelere girdiğiniz zaman tarayıcı çubuğunun üzerinde yer alan bildirim menüsünden bildirimler görüntüleniyor. Görüntülenen bu bildirimler üzerinden yönetim yapabiliyorsunuz. İzlemenin kapatılması ya da açılması gibi ayarlamaları söz konusu.

Firefox

Fakat sürekli bildirimlerin gösteriliyor olması, kullanıcılardan olumsuz bir geri dönüş alınmasına neden olmaya başladı. Bu konuda bir düzenleme yapan Firefox, yeni güncellemesinin hemen ardından bildirim konusunda farklı bir düzene geçeceklerini duyurdu. Artık kullanıcılara bildirimler bir kere gösterilecek. “Şimdi Değil” ifadesinin yerine “Asla Gösterme” seçeneği eklenecek.

Bu seçeneği seçtiğiniz zaman aynı sayfanın yenilenmesinde ya da site içi sayfalara girdiğiniz zaman her seferinde bildirim gösterilmesinin önüne geçilmiş olacak. Yeni yılda gelecek olan güncelleme sonrasında ise bildirim sisteminin kökten değişmesi bekleniyor. Adres çubuğundan bildirim sekmesinin kaldırılması veya farklı bir düzene getirilmesi söz konusu olabilir.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı