İnternet
Trend

Facebook, Study Uygulamasıyla Kullanıcılarına Para Ödeyecek

Facebook'un Study adlı uygulamasını kullanan kullanıcılara belli oranlarda ücret ödeyeceği belirtildi. Uygulamanın bazı kişisel kullanım verilerini istatistiksel olarak elde ettiği vurgulandı.

Facebook tarafından geliştirilen Study uygulaması ile söz konusu sosyal medya sitesinin farklı bir ilerleme içerisinde yer aldığı söyleniyor. Kullanıcıların telefon aktivitelerini kontrol altında tutacak olan Study uygulaması doğrultusunda kullanıcılara ödeme yapılması planlanıyor.

Facebook tarafından yapılan açıklamada şirketin yeni geliştirdiği Study uygulaması sonrasında kullanıcıların hangi faaliyetler içerisinde yer aldığı hakkında bilgi sahibi olunarak; istatistiksel bir rapor sunmak adına bu şekilde kendini gösterebilecek.

Yeni nesil market uygulaması olarak adlandırılan Study uygulaması sayesinde de telefonların daha aktif bir takip sistemine sahip olabileceği ifade edilecektir. Telefonların hangi ülkede bulundukları ve ağ özelliklerine bağlı olarak ortaya çıkan değerler bir arada tutulacak.

Facebook tarafından geliştirilen bu yeni uygulamayla beraber kullanıcıların herhangi bir kişisel bilgisine erişilip erişilmemesi durumu da kendi izinleri dahilinde gerçekleştirilecektir. Aynı zamanda da fotoğraf, video ve mesajlara da ulaşılamayacaktır. Aynı zamanda da herhangi bir üçüncü şahıs ya da firma ile bu bilgilerin paylaşılması durumu da söz konusu olmayacak.

Study Uygulaması ile Para Kazanmak Mümkün

Sadece Android işletim sistemini destekleyecek olan Study uygulamasına 18 yaşından küçüklerin erişimi mümkün olmayacak. Sisteme üye olan kişilerin yaşlarının Facebook hesapları üzerinden denetlenmesi durumu söz konusu olabilecektir. Aynı zamanda da kişilerin hesap bilgileri üzerinden de yaş sınırlamalarına uyup uymadıkları da kontrol edilebilecektir.

Study uygulaması ilk aşamada ABD ve Hindistan’da kullanıcılara ulaşacak. Zaman içerisinde de diğer ülkelerdeki Facebook kullanıcılarına da zaman içerisinde iletilebilecektir.

Facebook tarafından yapılan açıklamada; Study uygulamalarından yararlanacak olan kullanıcıların güvenilir bir uygulama içerisinde yer alacağı işaret edildi. Bu bilgilerin sadece araştırmalar için kullanılacağı ve daha iyi hizmet verebilmek adına ihtiyaç duyulacağı da belirtildi.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı