İnternet

Facebook Messenger İçin Mesaj Alıntılama Özelliği Kullanıma Sunuldu

Alıntı yaparak mesaj yanıtlama özelliği WhatsApp'tan sonra şimdi de Messenger'da kullanıma sunuldu.

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak isteyen sosyal medya devi Facebook, bir süre önce kendisine ait WhatsApp üzerinden kullanıma sunduğu mesajlara alıntı yaparak yanıt verme özelliğini Messenger uygulamasına da kazandırdı.

Mesaj alıntılama özelliği WhatsApp üzerinde kullanıma girdiğinden bugüne oldukça beğeni toplamış ve kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmişti. Özellikle grup sohbetlerinde yazılan mesajlar arasında karmaşadan kurtulmak için oldukça fazla kullanılan mesaja alıntı ile cevap verme özelliği nihayet Facebook Messenger uygulamasına da taşındı.

Mesaja Alıntı İle Cevap Verme Özelliği Messenger’da Kullanımda!

Facebook’un Messenger’a getirdiği bu özellikle birlikte mesaj dizilerinin karıştırılmadan tek bir mesaja kolayca yanıt verebilmeyi sağlarken, bu özelliğin kullanımı da oldukça basit. WhatsApp’ta olduğu gibi alıntı yapılacak olan mesajın üzerine uzunca basınca karşımıza çıkacak olan yanıt simgesine tıklanarak kullanılabilecek.

Bugün itibariyle Messenger üzerinde kullanılmaya başlayan alıntı ile yanıt verme özelliğini daha iyi açıklamak için aşağıdaki görseli inceleyebilirsiniz.

Messenger uygulamasında alıntı yaparak vereceğiniz yanıtlarda emojiler, GIF’ler ve görseller, ses video dosya veya bağlantıları da kolaylıkla kullanılabilir.

Facebook’un yakın dönem hedeflerinden birisi olarak Instagram, WhatsApp ve Messenger gibi platformlarında mesajlara getirilecek özelliklerin bir bütün olarak değerlendirileceği, bir uygulamada yer alan özelliğin diğer uygulamalarda da kademeli olarak kullanıma sunulacağı öngörülüyor.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı