İnternet

Facebook Messenger İçin Karanlık Mod Özelliği Yayınlandı

Sosyal medya devi Facebook'un mobil uygulaması olan Messenger için karanlık mod özelliği kullanıma sunuldu.

Facebook Messenger yeni bir özellikle beraber güncellendi. Bir süre önce duyurulan ancak test aşamaları devam eden Messenger için “Karanlık Mod” nihayet tüm kullanıcılara sunuldu. Artık kullanıcılar tek tıkla bu moda erişim sağlayabilecekler.

Sosyal medya devi Facebook’un Messenger uygulamasında “Ayarlar” menüsüne girilerek aktif edilen bu yeni özellikle birlikte göz yorgunluğunun azaltılması planlanıyordu. Ayrıca Messenger için karanlık modu kullanımının OLED ekranın ev sahipliği yaptığı telefon modellerinde batarya şarj kapasitesine de olumlu yansıyacağı belirtildi.

Karanlık mod ile birlikte artık Messenger üzerinde beyaz sohbet ekranı tamamen siyaha çevriliyor. Az ışıklı ortamlarda göz yorgunluğunu engellemek için geliştirilen bu özelliğin kullanımı esnasında telefonunuzun ışık seviyesi de benzer oranda azalacak. Bilindiği üzere daha önce Google tarafından yayınlanan bilgilerde karanlık modu kullanımının pil tasarrufuna katkıda bulunduğu yönünde açıklamalar da mevcuttu.

Bilindiği üzere Apple’ın da Mac modellerinde karanlık mod kullanımda idi. Firmanın yaptığı çalışmalarda bu modu OLED modellerinde de kullanacağı düşünülüyor.

Facebook Messenger İçin Güncellemelere Devam Ediyor

Sosyal medya devi Facebook’un kendisine ait uygulamaları sık sık güncellemesi ve kullanıcı deneyimini artırması elbette bu uygulamaları kullananların da beğenisini topluyor. Hatta Facebook’un bir süre sonra Messenger ile birlikte WhatsApp uygulamalarını birleştirebileceği bile dillendirilmişti. Ancak bu birleşme ne zaman gerçekleşir net bir bilgi elde edilebilmiş değil.

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı