İnternet

Facebook Ekran Paylaşma Özelliği Mobilde

Facebook Ekran Paylaşma özelliği için denemeler başladı. Facebook Ekran Paylaşma özelliği ilk olarak mobilde kullanılacak.

Başka bir cihaza uzaktan bağlanmak istiyorsanız ya da kendi cihazınızda yer alan bir şeyleri başka bir kullanıcıya göstermek istiyorsanız, ekran paylaşma özelliği bir hayli öne çıkıyor. Bu noktada sosyal medya uygulamalarının da yavaş yavaş söz konusu özelliği öne çıkarmaya başladığını görüyoruz.

En son Facebook bu yönde bir çalışma yapmıştı. Sosyal medya devinin ekran paylaşım özelliği için yeni bir güncelleme hazırlığında olduğu ortaya çıktı. Daha önce paylaştığı sızıntılarla gündeme gelen Jane Manchun Wong tarafından yapılan paylaşıma göre Facebook Ekran Paylaşma için testler başladı.

 Facebook Ekran Paylaşma Nasıl İşleyecek?

İlk olarak Facebook Messenger üzerinde işleyeceği ortaya çıkan bu özelliğin, kısa süre içerisinde kullanıma geçmesi bekleniyor. Ekran paylaşımı için uygulamanın üzerinde bir buton yer alacak. Yeni bir butonun kullanılacağı özellik için pek fazla bir şey yapmaya gerek kalmayacak.

Facebook Ekran Paylaşma

Wong özelliğin denendiğini ve denemelere göre sohbet penceresinin açılması durumunda kamera kapanıyor ve ekran açılıyor. Sohbette olan herkes açılan ekranı görüyor. Bu şekilde ekran paylaşımının mümkün olması bekleniyor.

Facebook Ekran Paylaşma özelliğinin ne zaman kullanıma gireceği konusunda kesin bir bilgi bulunmuyor. Muhtemelen testlerin tamamlanmasının ardından bu konuda daha fazla bilgi elde etmek mümkün olacak. Şimdilik güncellemenin ne zaman geleceği kesin olarak açıklanmadı.  

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı