Oyun

Epic Games Güvenlik Açığıyla Gündemde

Epic Games güvenlik açığı ortaya çıktı.

Dijital oyun platformları içerisinde yükselen yıldızlardan biri olarak görülen Epic Games, yaptığı yeni anlaşmalarla beraber yavaş yavaş oyuncular tarafından da tercih edilen platform haline geldi. Steam ile sıkı bir yarış halinde olan servisin işleyişi ise diğer dijital oyun platformlarında olduğu gibi devam ediyor.

Tıpkı Steam üzerinde olduğu gibi Epic Games üzerinden de kütüphane mantığı ile oyunlara ulaşıyorsunuz. Oyunu önce satın almanız gerekiyor. Satın alma işleminden sonra oyun kütüphaneye ekleniyor ve istediğiniz zaman buradan oyunu indirip oynayabiliyorsunuz. Burada kilit nokta satın alma işleminin gerçekleştirilmesi. Fakat son haberlere bakacak olursak, satın alma kısmında bir güvenlik açığı söz konusu.

Epic Games Oyunlarını Satın Almadan Oynatan Açık

CCN’den Willian Worral tarafından tespit edildiği belirtilen açık, oyunu satın almadan kütüphanenize ekleyebildiğinizi gösteriyor. Kendi Epic Games uygulamanızdan başka bir hesaba giriş yaptığınız zaman, bu hesapta yer alan oyunları indirip oynayabiliyorsunuz.

Epic Games

Yani oyunu satın almasanız bile başkasının kütüphanesinde yer alan oyunları oynamanız mümkün. Söz konusu açığın ilk olarak Borderlands 3 oyununda ortaya çıktığını belirtelim.

Geçtiğimiz aylarda çıkan oyunun bu açıktan etkilendiği belirtiliyor. Diğer oyunların açıktan etkilenip etkilenmedikleri konusunda ise detayların paylaşılmasını beklemek gerekiyor. Henüz Epic Games tarafından konuya ilişkin bir açıklama yapılmadı.  

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı