Mobil

En Çok Satan Android Telefon Açıklandı

Samsung Galaxy A10 akıllı telefonları en çok satan Android akıllı telefon oldu.

Yılın sonuna geldiğimiz şu günlerde, yıllık veriler bir bir paylaşılmaya devam ediyor. Son olarak akıllı telefonlar için bir değerlendirme yapılmıştı. En çok satış elde eden akıllı telefonlar için listeler sunulmaya başladı.

Son olarak Counterpoint tarafından en çok satan Android akıllı telefonlar açıklandı. Yapılan analizler sonrasında 2019 yılının en çok satan akıllı telefon modelinin Samsung Galaxy A10 olduğu duyuruldu. %2.6’lık bir satış rakamı açıklamasıyla beraber liste başında yer alan Galaxy A10 akıllı telefonlarının hemen sonrasında listeyi Galaxy A50 modelleri takip ediyor.

Samsung Zirveye Yerleşti

Samsung’un liderliği eline aldığı satışlarda Galaxy A10 ve Galaxy A50 modellerinin ilk sıraları paylaştığını görüyoruz. Listede üçüncü sırada yer alan akıllı telefon ise Oppo A9 modeli oldu. Hemen sonrasında gelen akıllı telefon modeli ise Oppo A5s akıllı telefonları oldu. Sıralamayı devam ettirdiğimiz zaman telefonlar arasındaki sıralama şu şekilde karşımıza çıkıyor:

  • Galaxy A10
  • Galaxy A50
  • Oppo A9
  • Oppo A5s
  • Oppo A5
  • Xiaomi Redmi 7A
  • Huawei P30
Samsung Galaxy A10

Listede yer alan akıllı telefonlar içerisinde sıralama bu şekilde. Tabii ki sadece Android modelleri ele aldığımızı da belirtelim. Bunun dışında Apple’ın akıllı telefonları da listede yer alıyor. Hatta en çok satan model iPhone XR olarak açıklandı.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı