Haberler

EMUI 10 Kullanıcı Sayısı Rekor Kırdı

EMUI 10 sürümünün kullanıcı sayıları açıklandı.

Android 10 tabanlı olarak geliştirilen yeni arayüz EMUI 10 için dağıtımlar devam ediyor. Firmanın çok kısa bir süre içerisinde güncelleme alacak olan tüm modellere EMUI 10 arayüzünü sunması söz konusu olacak. Güncellemelerle beraber gelecek olan yeniliklerin de dikkat çekici olduğunu söylemek lazım. Zaten kullanıcıların beta süreçlerine dahil olmasının ana nedeni de sunulan bu dikkat çekici yenilikler olmuştu.

İlginin oldukça yüksek olduğunu belirten Huawei ise bir yandan EMUI 10 yayınlarını vermeye devam ediyor bir yandan da veriler için açıklamalar geliyor. Son olarak yeni arayüz için kullanıcı sayısı açıklandı.

EMUI 10 Rekor Kırdı

Kısa bir süre içerisinde yeni sürümün kullanım oranının rekor bir seviyeye ulaştığı ve 10 milyon kullanıcı rakamının elde edildiği açıklanmıştı. Aradan geçen birkaç ayın sonrasında kullanıcı sayısının 50 milyona ulaştığı duyuruldu.

EMUI 10

Firmanın resmi hesapları tarafından yapılan paylaşımlar sonrasında yeni sürümün kullanıcı sayısının 50 milyona ulaşması, sadece birkaç ay içerisinde 40 milyon yeni kişinin kazanıldığını gösteriyor. Firma bu rakamlarla beraber ne denli başarı gösterdiğini de kanıtlamış oldu.

Dağıtımın bu yıl da devam edeceğini düşünecek olursak, rekor kullanıcı sayılarına ulaşmak çok uzun zaman almayacaktır. EMUI 10 güncellemesinin dağıtımının ne kadar süreceği konusunda ise bir bilgi yok. Fakat sürenin çok uzamaması beklenmekte.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı