Haberler

Elon Musk Mars Yolcuları İçin Kredi Sistemi Fikrini Ortaya Koydu

SpaceX CEO’su Elon Musk, Mars’a gitmek isteyen ancak gerekli mali güce sahip olmayanlar için yeni bir teklif buldu. Musk, kredi sistemi önererek Mars’a gitmek için yeterli parası olmayanlar için bir yol açmak istiyor.

Elon Musk’ın hayallerinin Mars’ta insan kolonilerinin kurulmasına öncülük etmek ve uzay turizmini mümkün kılmak olduğu biliniyor. Uzayda yerleşik bir düzen kurmak için insan gücüne ihtiyaç duyan Musk, Mars’ta bunu başlatmak için önemli bir adım attı. Mars’ta koloni kuracak olan Musk’ın uzay gemisi biletleri gidiş dönüş olarak tahmini 500.000 $ olacak. Musk, bilet fiyatlarının ABD’de bir ev fiyatı kadar yapmak istediğini söyledi. Dolayısıyla Mars’a yapılan yolculuklar oldukça pahalı. Mars’a gitmek isteyip de parası olmayanlar için Musk kredi sistemini önerdi.

Elon Musk Mars Yolcuları İçin Kredi Sistemi Fikrini Ortaya Koydu

Elon Musk’a göre, Mars yolculukları bir gün bir daire fiyatıyla yapılabilir. Bu da önemli bir finansal güç gerektirir. Musk’ın 2050’de Mars’ta bir şehir kurulması hedefleniyor. Musk daha önce bu şehirlerde çok iş olacağını; Mars yolcuları için yolculuktan önce kredi çekmeye ve bu kredileri Mars’ta bir şeyler yaparak kazandıkları parayla ödemeye dayalı bir sistem önerdi.

Tabii ki, normal bir ev kredisi ve bir Mars bilet kredisi aynı değil. Daha sonra satın aldığınız bir evi satabilirsiniz. Mars biletini satmak mümkün değildir. Ayrıca, işletmenin finansal yönü farklıdır. Ev kredileri bir mülk için olduğundan daha uzundur, ancak böyle bir uzun vadeli kredi herhangi bir hizmet için verilmez.

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı