Bilim & Teknoloji

Elektrikli Ferrari Modeli Geliyor

Elektrikli Ferrari modeli için yeni bir tarih açıklaması geldi.

Elektrikli otomobiller için farklı bir dönem başladı. Artık birçok markanın bu alana yatırımlar yaptığı duyuruluyor. Bu markalar arasında en çok dikkat çekenleri ise spor araçları ünlü olan dev otomobil markaları oluyor. Daha önce Porsche bu konuda adım atmış ve iddialı Taycan modelini sunmuştu. Hem performans konusunda hem de sahip olduğu teknolojiler konusunda fark yaratan serinin yeni bir rakibinin olacağı ortaya çıktı. Bu kez İtalyan devi Ferrari için yeni araçlar yolda. Tamamen elektrikli çalışması beklenen Ferrari araçların ne zaman çıkış yapacağı konusunda ise önemli bilgiler var.

Elektrikli Ferrari Ne Zaman geliyor?

Markanın İcra Kurulu Başkanı Louis C.Camilleri, elektrikli bir model üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Ünlü isim tarafından yapılan açıklamaya göre pil teknolojisi konusunda performansı arttıracak olan adımlar üzerinde çalışılıyor.

Elektrikli Ferrari

Henüz pillerin yüksek performans değeri elde edilmesi noktasında yeterli olmadığını belirten yetkili, bu noktada sürecin uzayacağını da söylemiş oldu. Aslında beklentiler serinin ilk modelinin 2022 yılında çıkması yönündeydi. Fakat bu açıklamaların ardından serinin ilk modelinin 2025 yılına kadar hazır olmayacağı anlaşıldı.

Takiplerinin önüne geçmek için iddialı özelliklerle dikkat çekmesi beklenen serinin teknik kısımda neler sunacağı ise merak konusu. Elektrikli Ferrari için tanıtım yapılmasının ardından detayları göreceğiz. Özellikle pil konusunda nasıl bir seri sunulacağı merak konusu.

Etiketler

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı