Bilim & Teknoloji

Elektrikli BMW i4 için Sona Gelindi

Elektrikli BMW i4 üretime giriyor. Yeni araçlar iddialı özelliklere sahip.

Tamamen elektrikli otomobillere doğru bir yönelim içerisinde olduğu bilinen BMW, bu alanda satışa sunduğu modellerin sayısını arttırmaya çalışıyor. Markanın son olarak elektrikli BMW i4 serisi için hazırlıklara başladığı duyurulmuştu. Dört kapılı modellerden biri olması ve Gran Coupe olarak sınıflandırılması beklenen yeni araçların çok kısa bir süre sonra üretime girmesi bekleniyor.

Elektrikli BMW i4 modelinin ne zaman üretime gireceği ve aracın üretim hattı konusunda detaylarının neler olacağı konusunda da yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Son olarak aracın hangi fabrikada üretileceği kısmında bilgiler öne çıktı.

Elektrikli BMW i4 İddialı Geliyor

eDrive özelliklerine sahip olması ve elektrikli motorun da 530 beygir güç üretmesi beklenen aracın, güç konusunda çok iddialı bir seri olduğunu görmek mümkün olacak. Toplamda 600 km gibi bir menzile sahip olacağı da belirtilen aracın 35 dakika içerisinde %80 oranında şarj olmasını sağlayan bir de hızlı şarj teknolojisi bulunacak.

Elektrikli BMW i4

Bu hızlı şarj teknolojisi sayesinde 6 dakikada 100 km gidebilecek şekilde şarj olabilecek olan serinin üretimi için 2021 yılını bekleme gerekiyor. Münih’te ana fabrikada üretilecek olan elektrikli BMW i4, 2021 yılında trafiğe çıkmış olacak. Serinin fiyatı konusunda ise henüz detaylı bilgilerin ortaya çıkmadığını belirtmek gerekiyor.

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı