Bilim & Teknoloji

Elektrikli Bentley Otomobilleri Geliyor

Elektrikli Bentley modeli için detaylar ortaya çıktı. Araçlar ne zaman gelecek?

Elektrikli araç dünyasına ilginin ne kadar arttığını söyleyemeye gerek bile yok. Bu alanda yatırımlar bir hayli dikkat çekici. Çok kısa bir süre önce ülkemizin de yeni otomobil modeli tanıtıldı ve yine elektrikli bir araçla karşı karşıya kaldık. Haliyle ünlü markalarda ayrı ayrı adımlar atmaya başladı. Bu noktada son olarak Elektrikli Bentley otomobillerinin hazırlandığı konusunda bilgiler ortaya çıktı. Elektrikli bir Bentley modelinin hazırlıklarına başladıklarını açıklayan yetkililer, aracın ne zaman tanıtılacağı konusunda da önemli bazı detaylara yer verdi.

Elektrikli Bentley Ne Zaman Çıkacak?

Aracın ne zaman çıkış yapacağı konusunda önemli bilgiler var. Markanın müdürü tarafından yapılan açıklamalara göre şu an Ar-GE aşaması devam ediyor. Tamamen elektrikli olarak gelecek olan modelin geliştirme sürecinin hemen son bulmayacağı söyleniyor. Bir süre geliştirme süreci devam edecek.

Bu noktada araçların özelliklerinin neler olacağı açıklanmadı. Özelliklerin neler olacağı açıklanmadığı gibi serinin motor seçenekleri konusunda da herhangi bir bilgi paylaşımı yapılmadı.

Elektrikli Bentley

Daha önce ortaya çıkarılan hibrit modelden farklı olarak bu seride tamamen elektrikli bir otomobil serisine yer verilecek. Tamamen elektrikli olarak gelmesi beklenen yeni serinin 2025 yılında çıkması söz konusu olacak.

2025 tarihinden sonra aracın tüm özelliklerinin netlik kazandığını görmek mümkün olacak. Elektrikli Bentley modelinin motor seçeneklerinin neler olacağını da merakla bekliyoruz.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı