İnternet

Elektrikli Araçlar İçin Yeni Google Maps Düzenlemesi Geliyor

Artık elektrikli araçlar için şarj istasyonları Google Maps'e eklenen yeni özellik ile hemen ulaşılabilecek. Elektrikli araçlara sahip olanlar Google Maps'in yeni düzenlemesinden memnun.

Google Maps, kullanıcıların elektrikli araç şarj istasyonlarını araçların şarj türüne göre aramasını sağlayacak yeni bir özellik ekledi. Arabasını şarj etmek için bir yer arayan elektrikli araç sahipleri, Google Maps’teki araçların fiş türünü aramaya uygun şekilde filtrelenmiş arama kutusunu kullanabilecek. 

Google Maps tarafından filtreli aramaya dahil edilen elektrikli araç türlerinden bazıları CHAdeMo, CCS, Tip 2 ve Tesla. Nissan ve Mitsubisji CHAdeMO kullanırken Jaguar ve BMW CCS kullanmakta.

Google Maps’in yeni düzenlemesi ile elektrikli araçların standartlarını destekleyen ve rakip istasyonlar arasında seçim yapmak artık oldukça pratik. Bunun için yapmanız gereken aracınızın desteklediği fiş türünü Google Maps menü seçeneklerinden seçmek. Ayrıca, uygulamanın Ayarlar menüsünde yeni bir ”Elektrikli araç ayarları” seçeneğini kullanarak hangi fiş türünün aracınız için daha yararlı olduğunu öğrenebilirsiniz.

Yeni düzenlemeler Google Maps’in mevcut derecelendirme ve inceleme özellikleri ile birlikte kullanıldığında, iyi çalışan ve arabanızla uyumlu bir şarj cihazı bulmayı çok daha kolay hale geldi. Google Maps özellikleri hem IOS hem Android telefonlarda aktif olarak kullanılabilir. Yalnız bulunduğunuz ülkeye bağlı olarak filtreler sınırlandırılabilir.

Elektrikli araçlar Amerika’da ve Avrupa’da giderek yaygınlaşıyor.

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı