Haberlerİnternet
Trend

eBay Büyülü Eşya ve Büyü Satışını Yasakladı

EBay büyülü eşya ve büyü satışlarını yasakladığını açıkladı.

EBay sitesinde pek çok satıcı aşk büyüsü gibi büyülerin satışını yapıyor. EBay bu duruma bir el attı ve büyü satışlarını yasakladı. Site, yeni güncellemesine göre ” büyüler, lanetler, sihirbazlık, sihir, dualar, büyü iksirleri ve şifa otları”nın satışını yasaklıyor. Şirket ayrıca psişik okumalar ve tarot kartı oturumları için kategori listelerini de ortadan kaldırıyor.

Amaç Güven Oluşturmak ve Diğer Kategori Satıcılarını Desteklemek

EBay tarafından yapılan açıklamaya göre büyü ve benzeri kategorilerin yasaklanmasının sebebi online satış ortamında güven oluşturmak ve diğer kategorilerde satış yapan satıcıları desteklemek. EBay uzun süreden beri bu konu üzerinde çalışmalar yapıyordu.

EBay’den Büyü Alan Var Mı

EBay’den büyü almak kulağa biraz tuhaf gelse de cevap, evet. EBay’den büyü, iksir, şifalı otlar şu ana kadar 6000’den fazla aktif listede yer alıyor. Ayrıca bu kategorilerdeki ürünlerin bir kısmında ürünlerden memnun kaldığını bildiren yorumlar da yer alıyor. Sitede yer alan yorumlardan biri ”Harika bir büyü. Biz 4 büyü aldık, şiddetle tavsiye edilir.” şeklinde. 

EBay’de Yenilikler Devam Ediyor

EBay’in güncellediği tek şey büyü satışları değil. Her sene bir kural listesi yayınlayarak önceki senenin kurallarını güncelleyen EBay başka değişiklikler de yaptı. Aynı zamanda dolandırıcılıkların önüne geçmek isteyen şirket, alıcıların satın alma işleminden önce satıcılar ile bağlantıya geçmesini zorunlu hale getirdi. 

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı