Haberler

e-Devlet için Güncel Kullanım Rakamları Açıklandı

e-Devlet için son kullanıcı rakamları açıklandı. e-Devlet ne kadar büyüme gösterdi?

Dijitalleşme sürecinde ilk olarak 2008 yılında kullanıma giren e-Devlet, o günden bugüne sürekli olarak güncellenmeye başladı. Sürekli güncellemeler alan ve yeni servislerin eklenmesiyle beraber daha kullanışlı bir hale gelen e-Devlet, aradan geçen 11 sene sonra son kullanım oranlarıyla şaşırttı. Açıklanan son rakamlara göre kullanım oranları ilk yıllara oranla çok daha yüksek bir seviyeye ulaşmayı başardı.

e-Devlet Kullanıcı Sayıları Rekor Seviyede

4.Kamu Bilim Zirvesi’nde açıklamalar yapan Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, son kullanıcı rakamının 44 milyon 585 bin olduğunu duyurdu. 2008 yılından bu yana e-Devlet kullanıcı sayılarının 44 milyon 585 bin rakamına çıkış yapması yeni bir rekor olarak da gösterilebilir.

Sadece genel kullanıcı sayılarında artış söz konusu değil. Bunun yanında günlük kullanım aktifliği konusunda da bir artış söz konusu. 2008 yılında giriş yapan kullanıcı sayısının 5 bin 747 olduğu açıklanırken, şimdilerde bu rakam 9 milyon 512 bin olarak açıklandı.

e-Devlet

Dijital dönüşümün istenen seviyeye geldiği noktayı gösteren son rakamlar, devlet işlerinde ne kadar tasarruf yapıldığını da gösteriyor. Hem zaman açısından hem de ek belge kullanımının gereğinin ortadan kalkmasıyla beraber kağıt israfı açısından önemli bir yol alındığını söylemek lazım.

Sürekli olarak yeni hizmetlerin de eklendiği e-Devlet, muhtemelen uzun süre bu büyümeyi göstermeye devam edecek.  

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı