Bilgisayar

Dünyanın En Küçük Laptop Modeli Magic-Ben MAG1

Magic-Ben MAG1 modelinin tanıtımı yapıldı.

Mini laptop modellerine bir yenisi daha eklendi. Bu kez dünyanın en küçük laptop modelinin tanıtımı yapıldı. Magic-Ben MAG1 adı verilen yeni cihazla beraber tüm özellikler ortaya çıktı. Özellikle boyutları ile dikkat çeken serinin teknik kısımda çok yüksek bir performans değerine sahip olmadığını da ekleyelim.

Magic-Ben MAG1 Nasıl Özellikler Neler?

Dünyanın en küçük laptop modeli olarak karşımıza çıkan serinin boyutlarından da söz edelim. Serinin boyutları 20,7 X 14,6 X 1,8 olarak açıklanan serinin ağırlığı ise sadece 700 gram olarak açıklandı. Bir A5 sayfası kadar boyuta sahip olan serinin hemen her türlü bağlantıya destek verdiğini de ekleyelim.

Magic-Ben MAG1

1 adet USB 3.0, micro SD kart okuyucu, ses girişi, mikro HDMI ve USB-C bağlantılarının bulunduğu seride Intel Core M3-8100Y işlemcilerine yer veriliyor. 14 nm üretim sürecinden geçen serinin 2 çekirdek sunduğunu görüyoruz. 1.10 GHz hıza sahip olan işlemciyle beraber 16 GB RAM sunuluyor ve 512 GB SSD depolama alanı sunuluyor.

Ekran kısmında ise 8.9 inçlik bir ekran sunulduğunu ve 2560 X 1600 piksel çözünürlük değerine sahip olduğu da açıklamalar arasında dikkat çekti. Magic-Ben MAG1 modelinin tüm bu özelliklerle beraber satış fiyatı ise 799 dolar olarak açıklandı. Satışların başladığını da eklemek gerekecek.

Etiketler

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı