Oyun

Dualshock 5 Konsept Videosu Yayınlandı

Dualshock 5 kontrol cihazı için yeni bir konsept videosu yayınlandı.

PS5 için hızlı bir şekilde hazırlıklar devam ediyor. Yeni oyun konsolları için nasıl özelliklerin sunulacağı ve oyun konsollarının tasarımının nasıl olacağı konusunda sürekli olarak yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz aylarda Sony tarafından resmi olarak da konsolların 2020 yılı içerisinde geleceği duyurulmuştu. İddialı oyun konsolları için geliştirici kitinin de yayınlanmasının ardından şimdilerde ardı ardına konsept videoları yayınlanmaya başladı.

Son olarak Dualshock 5 için yeni bir konsept videosu yayınlandı. Yayınlanan konsept videosunda Dualshock 5 serisinin tasarımının biraz daha şık olacağını görüyoruz.

Dualshock 5 Nasıl Olacak?

Daha keskin hatlara sahip olacağı görülen kontrol cihazının, modernleştirilmiş olan Dualshock 4 tasarımı sunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Konsept çalışmasında göre en büyük değişiklik tetik tuşları kısmında olacak. Tetik tuşlarının artık mandal şeklinde olduğunu göreceğiz. Mandal tasarımına sahip olan tetik tuşlarının dışında orta kısımda yer alan ekranın biraz daha genişletileceği görülüyor.

Bunun dışında Analogların biraz daha geniş olduğunu da ekleyebiliriz. Ana değişikliğin tetik tuşlarında olduğunu görmek mümkün olacak. Bunun dışında genel yerleşim çok değişmeyecek gibi gözüküyor.

Analogların ve tuşların yerleşiminde herhangi bir değişiklik yapılmayacak gibi duruyor. Konsept videosunda yer alan detaylar şimdilik bunlar. Tabii ki bu konsept çalışması. Bu çalışmaya göre daha farklı bir tasarım da gelebilir.

Etiketler

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı