Bilim & Teknoloji

DJI Osmo Action Tanıtıldı – Özellikleri Neler?

DJI Osmo Action kamera tanıtıldı. İşte özellikler ve açıklanan fiyat.

Aksiyon kameraları için yeni modellerin tanıtılması, uzun süredir bekleniyor. Bu alanda daha çok GoPro etkisini görüyoruz. Marka Hero serisi ve genel aksiyon kamerası modelleriyle beraber fark yaratmayı başarıyor. Fakat bu kez markanın iddialı bir rakibi var. Bu kez rakip DJI Osmo Action kamera modeli.

Drone alanında kendisini kanıtlamış olan DJI markasının yeni modeli olan DJI Osmo Action kamera, özellikleriyle fark yaratmayı başarmış durumda.

DJI Osmo Action Neler Sunuyor?

DJI Osmo Action, en iddialı aksiyon kameralarından biri olarak karşımıza çıktı. Kameranın çekim kalitesi konusunda 4K desteğini standart olarak sunduğunu görüyoruz. 4K 60 FPS çekim yapabilen kamera, Full HD video kaydına geçtiğiniz zaman ise 240 FPS değeri gibi bir değerde kayıt gerçekleştirebiliyor.

Bunun için 12 MP değerinde bir kamera sensörü karşımıza çıkıyor. Kameranın net çekim yapabilmesi için özel bir stabilizasyon sisteminin sunulduğunu da ekleyelim. RockSteady adıyla duyurulan teknoloji, sarsıntı durumunda bile en net çekim kalitesini sunma konusunda oldukça iddialı.

Çekim kalitesi kısmında ne kadar iddialı bir kamera sunulduğunu gördük. Fakat DJI Osmo Action modelinin tek artısı bu değil. Bunun yanında kameranın aksiyon kamerası olduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

DJI Osmo Action

Tüm GoPro aksesuarları için destek de sunan modelin 11 metreye kadar suya dayanıklı olduğunu da ekleyelim.

Bunun dışında kullandığınız kılıflara ve aksesuarlara göre dayanıklılığın arttığını ve düşmelere karşı da koruma sunulduğunu görebiliyorsunuz. Tabii ki kamerayı kaska takma ve benzeri işlemler için de artı aparat desteği var. DJI Osmo Action kamera modelinin tüm bu özelliklerle beraber açıklanan fiyatları ise 350 dolar.

Henüz bu modelin ülkemiz de ne kadar bir fiyatla satışa çıkacağı konusunda da herhangi bir bilgi verilmiş değil. Sadece çıkış fiyatı için 350 dolar açıklaması yapıldığını söyleyebiliriz. Henüz satış tarihi konusunda kesin bilgiler söz konusu değil.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı