Haberler

Disney Plus’ın Hacklendiği Açıklandı

Henüz yeni yayına başlayan Disney Plus için hack şoku yaşandı. Servis hacklendi.

Online yayın platformlarına sürekli olarak yenileri eklenmeye devam ediyor. Sürekli yenilerinin eklenmeye başladı platformlara son eklenen üye ise Disney Plus olmuştu. Netflix rakibi olarak bilinen platform, geçtiğimiz günlerde yayın hayatına da başlamıştı. Bu alanda yeni örneklerden biri olan servisin hızla yükselmeye başladığını da gördük. Henüz yeni bir hizmet olmasına karşın beklenmedik bir şekilde ilgi gören servisin, bu kez bambaşka bir olay ile gündeme geldiğini belirtelim.

Disney Plus Hack Mağduru Oldu

Henüz yayınlanmasının üzerinden 1 hafta gibi bir süre geçmesinin ardından Disney Plus için kötü haber geldi. Kısa süre önce servisin hacklendiği konusunda bir açıklama yapıldı. 12 Kasım tarihinde yayın hayatına başlayan Disney Plus, bu haberle beraber şok etkisi yarattı.

Aylık 7 dolarlık bir ücreti bulunan Disney Plus’ın kullanıcı hesaplarının çalındığı iddia edildi. Hatta hacklenme sonrasında çalınan hesapların Reddit üzerinden de dağıtıldığı yönünde bazı bilgiler paylaşıldı.

Disney Plus

Hesapları çalan ve Reddit üzerinden bu üyelikleri paylaşan hackerların, servisin içeriklerini de kopyaladığı düşünülüyor. Henüz bu konuda resmi bir açıklama bulunmuyor ancak içeriklerin kopyalanması Disney Plus için çok büyük bir şok olabilir.

Şimdilik platformun yetkilileri tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. İçeriklerin kopyalanıp kopyalanmadığı konusunda henüz bir bilgi bulunmuyor. Yakın bir zaman sonra güvenlik açıkları ve içerikler hakkında detayların paylaşılması bekleniyor.

Etiketler

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı