İnternet

Discord Bağlantı Sorunu İçin Çözüm Çalışmaları Başladı

Yaklaşık olarak bir saat önce sunucu sorunları nedeniyle çöktüğü düşünülen Discord için bağlantı sorunu düzeltilmeye çalışıyor. Konu ile ilgili Resmi Discord sitesi üzerinden de kullanıcılara anlık olarak bilgiler verilmeye devam ediliyor.

Discord Giriş Yapılamama Nedeni Belli Oldu

Discord bağlantı probleminin ana nedeninin Google API sorunu ile ilgili olduğu belirtildi. Mevcut verilere göre ABD kaynaklı olduğu bildirilen problemin SSD veri donanımlarının %8.5’luk bir bölümünü etkilediği, şu aşamada sorunun ele alındığı konusunda Resmi bilgi verilmiş oldu.

Discord tarafından yapılan açıklamada bağlantı sorunu yaşayan kullanıcılar daha çok ABD’nin doğu bölgesi ile Avrupanın büyük bölümü olarak değerlendiriliyor.

Google Mühendisleri Discord Sorunu İçin Çalışıyor

Google’ın mühendis ekibinin Discord bağlantı probleminin giderilmesi için çalışmalara başladığı ifade edilirken, Discord’a ait SSD veri depolarının etkilenen bölümleri ile ilgili hızlı ve etkin bir çalışma yürütüldüğü belirtildi.

Discord için yaşanan bu bağlantı sorununun kendilerinin kullandığı veritabanına gelen aşırı istekten dolayı olduğu düşünülüyor. Bu durumun bir siber saldırıdan mı kaynaklandığı konusunda ise şimdilik bir şey söylemek oldukça erken.

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı