İnternet

Cyberpunk 2077 Google’ın Desteğini Alacak

Cyberpunk 2077 oyunu için beklenen haber geldi. Oyun Google sistemlerinde yerini alacak mı?

Cyberpunk 2077, bu senenin en çok konuşulan oyunu oldu. Çok kapsamlı bir oyun olmasının yanında hem grafik kısmında hem de açık dünya oynanışı kısmında fark yaratacak bir oyun olacak olan Cyberpunk 2077, gerçeğe yakın oyunlardan da biri olacak.

Hem grafikleri hem de oyun yapısıyla uzun süredir konuşulan yapım, sürekli ertelenmesiyle de gündeme geldi. Son olarak oyunun en uzun oynanış videosunun yayınlandığını görmüştük. Oynanış videosuyla beraber oyuna olan ilgi artış gösterdi.

Bunun hemen sonrasında ise çıkış tarihi açıklandı. Çıkış tarihi için 16 Nisan 2020 tarihi gösterilmişti. Şimdi ise Cyberpunk 2077 için yeni bir gelişme var. Bu kez oyunun internet üzerinden oynanmasını sağlayacak bir haber geldi.

Cyberpunk 2077 Google Stadia Desteği Alabilir

Gelen bilgilere göre Cyberpunk 2077 internet üzerinden oynanabilecek. Bunu sağlayan ise Google. Bu yıl duyurulan ve bir hayli ilgi çeken Google Stadia sisteminde destekleneceği ortaya çıkan oyun, 16 Nisan sonrasında, yani çıkış yapmasının ardından Google Stadia üzerinden de oynanabilir hale gelecek.

Oyunun çıkış yapmasının ardından Cyberpunk 2077 doğrudan internet üzerinden de oynanabilir olarak yayınlanmış olacak. Sürprizin şu an için bir hayli ilgi gördüğünü söylemek gerekiyor. Ayrıca Google Stadia için tek sürpriz bu olmayacak.

Bunun dışında daha farklı oyunların da sisteme dahil edileceği ve Ubisoft’un sürprizlerini göreceğimiz de ortaya çıktı. Yeni oyunlar için zaman içerisinde desteğin açıklanması bekleniyor. Tüm bu haberlerin bulut oyun sistemini öne çıkaracağı ise bir gerçek. Özellikle önümüzdeki yıl gelecek oyunlar, Google’ın servisini bir hayli öne taşıyacak.  

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı