Oyun

Cyberpunk 2077 Demo için Tarih Ortaya Çıktı

Cyberpunk 2077 oyunu için beklenen demo tarihi açıklaması geldi. Cyberpunk 2077 demo ne zaman yayına çıkıyor? Final sürümü ne zaman gelecek?

Çok uzun süredir beklenen oyunlardan biri olan Cyberpunk 2077, E3 2019 oyun fuarında ortaya çıkmıştı. Aslında oyun için belli başlı detaylar ortaya çıkmıştı ancak E3 2019 fuarında çok önemli detaylar paylaşılmıştı. Başta oyunun yapısına ilişkin bilgilerin ortaya çıktığını gördük.

Bunun dışında fuar kapsamında kısa bir oynanış gerçekleştirildi. Cyberpunk 2077 oynanış denemesiyle beraber oyunun tüm yapısı da ortaya çıkmıştı. Oldukça ilginç bulunan ve çıkışı sabırsızlıkla beklenen yapım için sevindirici bir haber geldi.

Cyberpunk 2077 Demo Geliyor

E3 2019 oyun fuarının hemen sonrasında bu kez yapımın demo sürümü için tarih verildiği ortaya çıktı. İlk olarak oyunun çıkışı için 10 aylık bir sürenin verildiğini hatırlatalım. 10 aylık bir bekleme süresinden sonra tam sürümü göreceğiz.

Fakat demo sürüm için daha erken erişim söz konusu olacak. Demo sürüme ilişkin çıkışın ise 20 Ağustos tarihinde olması bekleniyordu. Gamescom etkinliği sonrasında yapımın gelmesini bekliyorduk. Fakat kısa bir süre önce CD Preojekt bu konuda bir açıklama yayınladı ve gecikmenin haberini verdi.

Cyberpunk 2077

Firma tarafından yapılan açıklama göre yapımın çıkışı bir süre daha gecikecek. Demo sürümü oynamak için 30 Ağustos tarihini beklememiz gerekecek. 30 Ağustos ile 2 Eylül tarihleri arasında demo sürümün oynanabilir olarak sunulduğunu göreceğiz.

PAX West’te gelecek olan demo sürümünün ne gibi sınırlarının olacağını da şu an için bilemiyoruz. Bu konuda firmanın açıklamalarını güncellemesini beklemek gerekiyor.

En azından Cyberpunk 2077 için demo tarihinin netlik kazanması bile oldukça iyi. Çok iddialı bir yapım olarak gündeme gelen oyunun final sürümünün de 16 Nisan 2020 tarihinde yayınlanacağını ekleyelim. Hem PC hem Xbox One hem de PS4 serilerinde yayın yapılacak.

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı