Oyun

Counter-Strike için 20.Yıl

Counter-Strike oyunu için 20.yıl kutlamaları başladı. Counter-Strike 20.yıla özel ne gibi içerikler sunacak? Yeni biir oyun gündeme gelecek mi?

Oyun dünyasının vazgeçilmezleri arasında yer alan Counter-Strike, bir dönemin efsanesi haline gelmeyi başarmış olan yapımlar arasında yer alıyor. Bir dönemin efsane olmuş oyununun, şu sıralar bile gündemde olması, ne derece başarılı bir yapım ile karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor.

Hala ciddi bir oyuncu kitlesine sahip olan Counter-Strike oyununu bu günlerde gündeme getiren ve yeniden ilgi odağı olmasını sağlayan ise oyunun yıldönümü olması. İlk olarak Half-Life oyunu için yayınlanmış bir mod olarak gördüğümüz yapım, şu sıralar 20.yılını kutluyor.

Counter-Strike 20.yıla Özel İçerikler

1999 yılında Half Life için yayınlanan bir oyun modu olarak karşımıza çıkan ve 2000 yılında tam sürümü yayınlanan Counter-Strike, 20.yılını kutluyor. Valve tarafından sunulmuş olan en iddialı yapımlardan biri olarak karşımıza çıkan oyun, 20.yılına özel içeriklerini de duyurdu.

Valve tarafından yapılan duyuruyla beraber yapımın Dust 2 haritasıyla yeni yılını kutladığı açıklandı. Mini bir güncelleme ile oyunculara hem Dust 2 haritasının hem de Retro modunun ayrıcalıkları sunuldu. Yapılan paylaşımlara göre ilk olarak 2017 yılında yayınlanan Dust 2 haritasında özel bir etkinliğe katılınabilecek.

CS:GO için düzenlenen etkinlik, Casual, Dust 2 Map Group yolu üzerinden düzenlenecek. Oyuncular, bu hafta boyunca özel olarak düzenlenen yıl dönümü kutlamasına katılabilecek.

Counter-Strike

Şu ana kadar en çok oynanan yapımlar arasında yer alan ve 20 seneyi deviten yapım için yeni bir oyunun gelip gelmeyeceği veya güncellemelerin devam edip etmeyeceği konusunda ise bir açıklama yok.

Efsanenin yeni oyunu uzun bir süredir bekleniyor ancak Valve bu konuda çok iştahlı değil gibi gözüküyor. En azından 20 yıldır izlenen yol bu şekilde. Genelde ana oyuna eklenen güncellemeler gündeme geliyor.

Uzun bir süre daha son CS:GO oyununa güncellemelerle yeni içeriklerin eklenmesini bekliyoruz. Yeni bir oyun gelecek olursa, serinin hayranları için epey bir sürpriz sunulmuş olacak.

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı