Haberler

CoronaVirüs Facebook Ve Razer’ı Da Etkisi Altına Aldı

Dünyada en çok kullanılan Whatsapp, Instagram ve Oculus gibi uygulamala ve ürünlere sahip olan Facebook ile Facebook’un yanı sıra Razer, çalışanlarının yurt dışı seyahatlerine kısıtlama getirildiğini duyurdu. Sebep ise Corona virüsü.

Milyarlarca kullanıcıya hitap eden sosyal medya devi Facebook ve oyun ekipmanları üreticisi Razer, inanılmaz bir hızda yayılmakta olan Corona virüsünün yayılmasını engellemek ve personelinin sağlığını güvence altına almak için yurtdışına seyahati kısıtladı, Çin’e seyahati ise tamamen engelledi.

Yakın Zamanda Çin’den Dönenler Firmanın Binalarına Alınmıyor

Çalıştırdığı binlerce çalışanının sağlığını düşündüğü için radikal bir karar almak zorunda kalan Facebook yönetimi, yakın zamanda Çin’den dönen çalışanlarının şirket binalarına gelmemelerini ve evden çalışmalarını rica ediyor. Her ne kadar Facebook kağıt üzerinde Çin’de yasaklı olarak gözükse de Facebook’un Oculus VR aracılığı ile Çin’de bir çok ofisi bulunmakta.

Razer İse Tamamen Evden Çalışılmasından Yana

Virüsün yayılmasını engellemek ve can kayıplarını durdurmak için en mantıklı çözümün herkesin evinden çalışması olduğunu düşünen oyun ekipmanları üreticisi Razer, firmanın çalışanlara yönelik seyahatlarin zorunlu olmadığı sürece kısıtlandığı ve imkanlar dahilinde herkesin kendi evinden çalışmasını istediğini açıkladı.

Can Kaybı 100’ü Geçmişti

Oldukça basit bir virüs olması sebebiyle oldukça hızlı bir biçimde yayılan Corona virüsü, en son açıklanan rakamlara göre 100’den fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden olmuştu. 

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı