İnternet

Chrome Karanlık Mod Dönemi Başlıyor

İnternet tarayıcıları arasında kıyasıya bir yarış söz konusu. Bu alanda yer alan firmalar birbirlerine üstünlük sağlamak adına, sürekli yeni atılımlar yapıyor. Yarışın en önemli temsilcilerinden biri olan Chrome için de bu durum geçerli. Öyle ki yayınlanan son beta güncellemesi Chrome Karanlık Mod gibi ekstra özellikleri işaret ediyor.

Chrome Karanlık Mod ve Yeni Özellikler

Bir süredir rakip tarayıcılarda yer alan karanlık mod, ışığın düşük olduğu ortamlarda çalışmayı daha kolay hale getiriyor. Gözü yoran mavi ışık etkisinin azaltıldığı koyu temanın öne çıktığı mod, genel olarak gece kullanımını rahatlatacak diyebiliriz.

Chrome Karanlık Mod olarak kullanıma girecek yeni modun şu an beta aşamasında olduğunu da ekleyelim. Yayınlanan beta 74 sürümünde karşımıza çıkan özellik, tek başına gelmeyecek. Bunun yanında bazı yeni artılarda olacak. Genel olarak dikkat dağıtan kısımların düzenlendiği göreceğiz.,

Karanlık moda geçiş yapılmasıyla beraber gereksiz sayfa animasyonlarını da kapatabileceksiniz. Bunun dışında dikkat dağınıklığına yol açan sayfa geçiş hareketleri, süslü efektlerde istendiği zaman kapatılabilecek.

Chrome Karanlık Mod

Sadece kullanıcıların kendi isteklerine göre seçim yapması yeterli olacak. Tüm düzenlemelerin ise yine ayar menüsü üzerinden, kolayca gerçekleştirilmesi mümkün kılınacak. Beta 74 sürümü olarak belirttiğimiz bu sürümün, şu an için testleri devam ediyor.

Son kullanıcılar henüz Chrome Karanlık Mod desteğine kavuşamadı. Bunun için beta sürecinin tamamlanmasını beklemek gerekiyor. Muhtemelen birkaç ay içerisinde beta sürecinin tamamlandığını ve güncellemenin de yayınlandığını göreceğiz.

Güncellemenin yayınlanmasının ardından diğer tüm yeni özelliklerde ortaya çıkmış olacak. Güncelleme yayınlandıktan sonra diğer tüm özelliklere yer vereceğiz. Şimdilik Google cephesinden gelen bilgiler bunlar ile sınırlı. Henüz net güncelleme tarihi de belli değil.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı