Bilim & Teknoloji
Trend

CES 2020 Sanal Gerçeklik Gözlükleri Büyük Beğeni Topladı

CES 2020 elektronik fuarında yer alan gerçeklik gözlükleri herkesin ilgisini çekti.

Bilgisayar grafiklerinin gözlükler aracılığıyla gerçekmiş gibi gösterilmesi CES ziyaretçilerinin ilgi odağı oldu. Yüksek teknoloji ürünü gözlük, bu yılki CES teknoloji fuarının en çok övülen ürünlerinden biri olarak ortaya çıktı. Çin’in yeni şirketi olan Nreal, birçok ziyaretçinin beklentilerini gözlüklerinin ürettiği görüntülerin kalitesi ile karşıladı.

Teknoloji şirketi Nreal, gözlüklerin üzerinde biraz daha çalışacağını ve daha iyi hale getireceğini bildirdi. Uzun süredir CES katılımcısı ve etkili bir teknoloji danışmanı olan Ben Wood gözlükleri “gösterinin yıldız ürünü” olarak ilan etti. Aynı zamanda gözlüğün herkesin hayal ettiği seviyede olmadığı da belirtilirken bunun hala birinci nesil bir ürün olduğunun unutulmaması gerekliliği hatırlatıldı. Bununla birlikte yorumlar gözlüklerin güneş gözlüklerine benzediği ve kesinlikle CES’te artırılmış gerçeklik gözlüklerinin en iyi deneyimini sunduğu yönündeydi.

CES 2020 Nedir?

CES 2020 dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından biridir. Las Vegas’ta düzenlenen bu fuar akıllı ev teknolojilerinden otomobillere yüzlerce ürün çeşitliliğini içeriyor. CES 2020’de Microsoft’tan Dell’e Samsung’tan Sony’ye Facebook’tan Google’a akla gelen tüm teknoloji devlerinin standı bulunuyor. Fuarın diğer ilgi çeken ürünleri ise PlayStation 5 ve 8K televizyonlar oldu.  Google’ın yeni donanımları ve çok daha fazlası da CES 2020’de ziyaretçilere tanıtılacak. 

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı