Oyun

Borderlands 3 Çıkış Tarihi Belli Oldu

Borderlands 3 oyunu için yeni bir açıklama geldi. Oyun ne zaman çıkış yapıyor? Yapım hakkında tüm detaylar.

Gearbox tarafından geliştirilen efsane haline gelmiş serilerden biri olan Borderlands, şu sıralar yeni oyunuyla gündemde. Firmanın kısa bir aradan sonra sunacağı yeni oyun Borderlands 3 için ise her geçen gün yeni bir detay gelmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda duyurulan ve fragmanı yayınlanan oyunun bu kez de çıkış tarihi resmi olarak açıklandı. Resmi açıklamalara bakacak olursak oyun, sürprizlerle beraber geliyor.

Borderlands 3 Ne Zaman Çıkıyor?

Dağıtıcı görevini üstleneceği açıklanan 2K Games tarafından verilen bilgilere göre göre Borderlands 3, 13 Eylül 2019 tarihinde yayınlanacak. Bu yıl içerisinde çıkış yapacağı resmiyet kazanan yapım için ilginç bir açıklama daha var. Buna göre oyunun PC sürümü Steam ya da diğer dijital platformlara gelmeyecek.

PC sürümü sadece Epic Store üzerinden satışa sunulacak. Epic Store üzerinden indirilebilir olan bir yapım göreceğiz. Şimdilik bu konuda işleyişin değişmesi beklenmiyor. Diğer platformlar için de yayının yapılacağını ve PC sürümünün 2020 yılında Steam gibi diğer dijital platformlara açılacağını da ekleyelim.

Bu konuda da anlaşmaların çoktan yapıldığı belirtiliyor. Epic Store elini güçlendirecek olan Borderlands 3 oyununun yapısal farklarda içerdiğini göreceğiz.

Borderlands 3

Oyunda 4 yeni karakter olduğunu göreceğiz ancak genel hikaye ve eski karakterler de yoluna devam edecek. 4 yeni karakteri hem hikaye modunda hem de online oyun modunda kullanabileceksiniz. Bu konuda da bir değişiklik söz konusu olmayacak.

Çok daha fazla sayıda silahın yer alacağı, çok daha fazla sayıda mekanın yer alacağı oyunda RPG yönünün biraz daha ağır bastığını göreceğiz. Ayrıca oyunun macera kısmında da önemli düzenlemeler sunulduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Daha iddialı, daha eğlenceli, daha fazla aksiyon dolu bir oyun olacağı kesin olan Borderlands 3 için beklentiler oldukça yüksek.

Oyunun yayınlanmasının ardından tüm bu beklentilerin ne kadarını karşıladığını da görmüş olacağız. Şimdilik yapımdan yeni bilgilerin gelmesini bekliyoruz. Konsollara da çı8kış yapacak olan iddialı oyun için yeni bilgiler geldiği zaman haberimizi güncelleyeceğiz.  

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı