Haberler

Black Friday 2019 İndiriminde Rekor Kırıldı

Black Friday 2019 indirimleri kapsamında yeni alışveriş rekorları kırıldı.

Alışveriş günü olarak bilinen ve ülkemizde de Efsane Cuma, Müthiş Cuma gibi isimlerle adlandırılan Black Friday indirimleri, bu sene de çok ses getirdi. Dünya genelinde birçok dev markanın indirimler yapmasıyla beraber, alışveriş rekorlarının da kırıldığı ortaya çıktı. ABD’de yapılan istatistik çalışmaları neticesinde, 29 Kasım gününde yapılan alışverişin yeni rekorlara imza attığı ortaya çıktı. Geçen seneye göre yapılan alışverişlerin sayısı ciddi bir oranda artış gösterdi.

Black Friday 2019 İndirimleri Alışveriş Çılgınlığını Beraberinde Getirdi

Yapılan araştırmalara göre geçen sene indirimlerde yapılan alışverişlerin %20’si oranında daha fazla alışveriş yapıldı. Alışveriş için ABD’de harcanan toplam paranın ise 7.4 milyar dolar olduğu açıklandı. Geçen seneye göre en çok satan ürünler ise bilgisayar ve akıllı telefonlar oldu.

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde en çok harcama %39’luk oran ile akıllı telefonlara ait oldu. Akıllı telefonlar için 2.9 milyar dolar gibi bir para harcandığı açıklandı.

Black Friday 2019

Bunun dışında dijital oyunların satışlarında ve aksesuar ürünlerinde de yine satış rekorlarının kırıldığını ekleyelim. Sadece ABD genelinde yapılan araştırmalar bile Black Friday 2019 indirimlerinin ne kadar gündemde olduğunu gösteriyor.

Dünya genelinde değerlendirildiği zaman ise çok daha yüksek satış rakamlarının elde edildiğini düşünüyoruz. Bu konuda yeni araştırmalar yapıldıkça detayları öğrenmek mümkün olacak.  

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı