İnternet

BiP Grup Görüntülü Görüşme Özelliği Güncellendi

BiP için yeni bir güncelleme yayınlandı. Artık BiP çoklu görüntülü görüşmeyi destekleyecek.

Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında yavaş yavaş yükselen BiP, her geçen gün yeni yetenekler kazanmaya devam ediyor. Uygulamanın sürekli olarak yeni özelliklerle güncellendiğini görüyoruz.

Tamamen yerli bir uygulama olması nedeniyle aldığı geliştirmeler daha da merak edilen BiP için son olarak grup görüntülü görüşme güncellemesi yayınlandı.

BiP için Yeni Güncelleme

Turkcell tarafından yapılan açıklamanın hemen sonrasında gelen güncelleme, uygulamanın yeteneklerinin bir hayli artmasını sağlıyor. Güncelleme sayesinde görüntülü görüşme özelliğinin genişlediğini görüyorduk.

Güncelleme yayınlanmadan önce sadece iki kişi ile yapılan grup görüşmesi destekleniyordu. Görüntülü görüşme özelliğini biraz daha geliştirmek isteyen Turkcell ise bu özelliği genişlettiğini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre görüntülü görüşme kısmında 10 kişiye kadar toplu görüşme desteği geldi.

10 kullanıcı aynı anda görüntülü görüşme gerçekleştirebiliyor. Bu şekilde uygulama üzerinden toplantılara katılmanın ve uygulama üzerinden arkadaşları ile grup sohbetleri gerçekleştirebiliyor.

BiP

Bu güncellemenin dışında uygulama için yenilikler üzerinde çalışmaların devam ettiğini de söylemek gerekiyor. Şu an 37 milyon kullanıcı sayısına sahip olan BiP uygulamasının bundan sonraki süreçte nasıl güncellemeler alacağı konusu ise soru işaretini koruyor.

Benzer şekilde güncellemelerin genel olarak görüntülü görüşme üzerine olduğunu da eklemek gerekiyor. Muhtemelen şu an için 10 olarak belirlenmiş olan grup görüntülü görüşme desteğinin yakın zamanda daha da artırılması bekleniyor.

Yeni bir güncelleme haberi gelecek olursa sitemizde yer vereceğiz. Şimdilik güncellemeyi yapmak için resmi uygulama mağazasını ziyaret etmenizin yeterli olduğunu ekleyelim.  

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı