Yerli Otomobilin Fiyatı Ne Kadar Olacak? TOGG Fiyatı

Yerli Otomobilin Fiyatı Ne Kadar Olacak? TOGG Fiyatı

Türkiye’nin yerli otomobili olacak olan TOGG üzerinde çalışmalar tam gaz devam ediyor. Geçtiğimiz Aralık ayında tanıtılan araç, çalışmalarına devam ediyor. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş yerli otomobilin fiyatı üzerine açıklamalarda bulundu.

 

Türkiye’nin yerli otomobili olacak olan TOGG üzerinde çalışmalar tam gaz devam ediyor. Geçtiğimiz Aralık ayında tanıtılan araç, çalışmalarına devam ediyor. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş yerli otomobilin fiyatı üzerine açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu olan TOGG çalışmalarına devam ediyor. Tam 1 yılını dolduran proje için bugün birçok bilgi akışı sağlandı. TOGG resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamayla,  1 yıl boyunca neler yapıldığına dair açıklamalar yapıldı. TOGG CEO’su olan Gürcan Karakaş, otomobilin fiyatı üzerine de merak edilenleri cevapladı.

Türkiye’nin elektrikli otomobili olabilme umuduyla yola çıkan TOGG bundan 1 yıl önce çalışmalarına başlamıştı. Vatandaşların oldukça merakla beklediği bu otomobil için çalışmalar devam ediyor. Aralık ayında yapılan açıklamalarla iki elektrikli otomobil tanıtılmıştı. Birisi SUV birisi sedan olan bu modeller, kendilerine has tasarımlarıyla da oldukça dikkat çekmişti. Önümüzdeki yıllarda ise resmen araç piyasaya sürülecek.7983f8812de8649604813a3b34bdc0f1d52f8a8e.webp

Bugün TOGG resmi bir açıklama yaptı ve 2019 Aralık ayından günümüze kadar neler yapıldığına dair açıklamalarda bulundu. Bunların yanı sıra TOGG CEO’su olan Gürcan Karakaş yerli otomobilin en merak edilen noktalarından – fiyatı – üzerine bir açıklama yaptı. TOGG fiyatı ne kadar? Sorusu milyonlar tarafından soruluyor.

Yerli Otomobil Fiyatı C Segmentindeki SUV’larla Rekabet Edecek!

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş yaptığı açıklamada Türkiye’nin bu otomobilinin pazara çıkmasıyla birlikte C segmentindeki içten yanmalı SUV araçlarla rekabet edebileceğini belirtti. Gürcan Karakaş bundan kaynaklı olarak fiyat açısından da bu tür otomobillerle rekabet edilmesinin son derece önemli olduğunun altını çizdi.

Gürcan Karakaş açıklamasında, milyonların merakla beklediği ‘’TOGG fiyatı ne kadar?’’ sorusuna da imalarda bulundu. Fiyat etiketi hakkında da oldukça önemli imalarda bulunan Gürcan Karakaş, bazı modellerin 180 bin liradan başlayabileceğini bazı modeller ise 330 bin lira olabilecek.

Elbette ki bu açıklamaların sadece ipucu niteliğinde olduğunu unutmamakta fayda var. Yerli elektirik otomobilinin nasıl bir fiyat etiketine sahip olacağını önümüzdeki aylarda resmen belirlenecek. Ayrıca TOGG sadece ülke bazlı olarak hareket etmeyerek, Global çapta da satış yapma hedefinde. Bu yüzden bu detaylar fiyatlar üzerinde etkili olabilecek.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.