Yerli Otomobil için Tarih Ortaya Çıktı

Yerli Otomobil için Tarih Ortaya Çıktı

Yerli otomobil üzerinde uzun süredir devam eden bir çalışma var. Yapılan tüm çalışmalar, yeni araçların trafiğe çıkma sürecini hızlandırmaya yönelik. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından da yerli otomobilin üretimi hızlandırmak için önemli adımlar atılmaya başlandı. Son olarak alanında en deneyimli isimlerden biri olan Sergio Rocha’nın ekibe katıldığı yönünde bilgiler elde edilmişti.

Şimdi ise TOGG CEO’su Gürcan Karakaş merak edilen bazı sorular hakkında açıklama yaptı. Milli Teknoloji Hamlesi ve Dijital Türkiye panelinde konuşma yapan ünlü isim, burada gelen sorulara da cevap verdi. En çok dikkat çeken ise yeni aracın çıkış tarihi konusunda sorulan soruya verilen cevap oldu.

Yerli Otomobil

Yerli Otomobil 2022 Yılında Gelecek

Daha önce aracın 2022 yılında geleceği yönünde bilgiler paylaşılmıştı. Bu noktada aracın ne zaman çıkış yapacağı üzerine gelen soruya cevap veren CEO Gürcan Karakaş açıklamasında;

“Bu soruyu biz de kendimize sorduk. Dünyadaki kıyaslamalara baktığınızda bu süre zarfında bunu yapmak mümkün. Başkaları yapabiliyorsa biz de yapabiliriz.” İfadelerine yer verdi. Bu cevapta gösteriyor ki 2022 hedefine doğru bir çalışma söz konusu.

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş açıklaması.

Daha önce iddia edildiği gibi aracın 2022 yılında çıkması için çalışmalar yapılıyor. Tabii ki bir yandan da açıklamalarda net tarihin verilmesinden kaçınıldığını görüyoruz. Yerli otomobilin 2022 yılında gelip gelmeyeceğini zaman gösterecek. Süreç uzamış olsa da sonuçta iyi bir teknoloji ile yerli bir otomobilin piyasaya çıkması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.