Subaru Yeni Sistemi ile Kazalarda Ölümleri Azaltacak

Subaru Yeni Sistemi ile Kazalarda Ölümleri Azaltacak

Dünyanın en büyük otomobil üreticileri arasında yer alan Subaru, gelişmiş teknoloji sayesinde yepyeni özellikleri kullanıcılarına sunar iken aynı zamanda daha güvenilir bir araç deneyimi sunmak adına da çalışmalar gerçekleştiriyor. Subaru’nun şuanda üzerinde durduğu “ Otomatik Çarpışma Bildirim Sistemi “ sayesinde kazalarda ölümleri en aza indirmek adına geliştirilmiş bir sistem üzerinde çalıştığını açıkladı.

Japon Teknolojisi ile Lider

Üretmiş olduğu modellerde gerek teknolojik donanım, gerekse de şık bir tasarım tercih etmesi ile göz dolduran Subaru bunlar ile birlikte güvenlik konusunda da yeni adımlar attığını bildirdi. Subaru tarafından yapılan açıklamada üzerinde çalışılmkta olan Otomatik Çarpışma Bildirim Sistemi sayesinde oluşabilecek kaza durumlarında ölüm yaşanmasını en aza indirmek üzere geliştirmeleri sürdürmekte olduğunu açıkladı.

Otomatik Çarpışma Bildirim Sistemi Geliştiriliyor

Dünyanın en güvenilir otomobillere sahip olduğu iddiasını daha da pekiştirmek ve yenilikleri kullanıcılarına sunmak için yeni çalışmalar gerçekleştirmekte olan Subaru markasının yeni teknoloji ile birlikte oluşabilecek kaza durumlarında sağlık görevlilerine bildirim gönderebilecek. Subaru’nun geliştirmiş olduğu sistemde D-Call Net adını vermiş olduğu bir cihaz araç içerisinde yer alacak ve oluşacak kaza durumlarında anlık olarak sağlık görevlilerine bildirim görerek kazalara en kısa süre içerisinde müdahale edilmesini sağlayacak. Subaru’nun gerçekleştirdiği araştırmalar ile birlikte kaza durumlarında sağlık görevlilerine ulaşacak olan otomatik bildirim ile konum da gönderilecek ve maksimum 17 dakika içerisinde kazaya müdahale edilmesi sağlanabilecek.

Sistemi sürekli olarak geliştireceğini de aktaran Subaru yetkilileri D-Call Net’in oluşacak kazaların büyüklüğünü geçmiş kaza analizlerinden yapacağını ve oluşabilecek yaralanma ve ölümlü sonuçlanmalar ile ilgili sağlık görevlilerine bilgi aktaracak. 2.8 milyon verinin girişlerinin Otomatik Çarpışma Bildirim Sistemi içerisine yapıldığını aktaran Subaru, kazanın şuanda Japonya üzerinde nerede olduğunu tespit edeceği ve kaza yerine en hızlı ulaşımı sağlamak adına itfaiye, hastaneye ve hatta hava ambulansına bilgi gönderecek. Kazaların pek çoğunda yaşanan müdahale gecikmeleri ile ölümlü sonuçlandığı belirtilir iken bu teknolojinin pek çok ölümlü kazaları azaltacağı aktarıldı.

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.